samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
DK: Nenad i Ilija srpski dubl heroji! By: [Glasnik] Date: April 07, 2013, 06:15:22

DK: Nenad i Ilija srpski dubl heroji!

GROMOVNIK Ilija Bozoljac i Nenad Zimonjić srušili su najbolji dubl tandem u istoriji tenisa Boba i Majka Brajana usred Amerike i doveli Srbiju samo na korak od velike pobede i plasmana u polufinale Dejvis kupa!

Posle četiri i po sata bespoštedne borbe, naši igrači su slavili 7:6, 7:6, 5:7, 4:6, 15:13, pobrali otvorene ovacije navijača u “Tako Bel” areni u Bojsiju i zaslužili epitet pravih heroja (Tok meča iz gema u gem pročitajte OVDE).

Vodili su „orlovi“ 2:0 u setovima, dobili oba taj brejka, imali psihološku prednost i dve brejk lopte na 4:4 u petom setu, ali nikako nisu uspevali da zadaju završni udarac „jenkijima“. Kako je „maraton“ ulazio u drugu polovinu, sve više ih je savladavao umor, koncentracija na prvoj servi je opala tek za koji procenat, što su blizanci koristili nekoliko puta da se spasu od poraza. Ali, nisu posustajali Nenad i Ilija, koji su ispaljivali projektile i preko 210 kilometara na sat po Brajanima. Pogodili su čak 36 asova i pokazali ogromnu energiju, želju i srčanost da svojoj zemlji donesu pobedu. Takav odnos im se i isplatio u 27. gemu petog seta, kada su konačno došli do brejka, a u narednom gemu i velikog trijumfa. Obojica su doprinela uspehu, ali treba istaći da je ovo sigurno bio meč karijere, u subotu gotovo nepogrešivog Bozoljca, koji je bio čovek odluke i nosilac pobede, sa 22 asa i sjajnom igrom u polju, ostavivši Amerikance, ali i celu tenisku planetu u čudu neverovatnim izdanjem.- Zajedno smo uspeli! Bio je ovo neverovatan meč. Bolje od ovog mislim da i nismo mogli. Ovo je moj najbolji duel u Dejvis kupu, ali i Ilijin. Odigrao je fantastično. Svi momci su verovali u nas i hvala im na toj podršci – rekao je Nenad.Bozoljac, takođe, nije krio emocije, ali je i ostao skroman.- Nenad je dobro vodio igru, ja sam se trudio da budem koncentrisan i da igram najbolje što mogu, da ne mislim o Brajanima, Dejvis kupu, pritisku. Uspeo sam u tome. Hvala Zimonjiću na svemu – istakao je Ilija.Vođstvo Srbije od 2:1 protiv SAD menja scenario kakav su prognozirale gotovo sve svetske kladionice. Naime, očekivala se pobeda Brajana, ali sada je naša reprezentacija ta koja drži situaciju u svojim rukama. Oči će biti uprte u Novaka Đokovića kojiu nedelju od 20časova igra odlučujući meč sa Semom Kverijem, i u slučaju pobede, polufinale Svetske grupe će biti obezbeđeno, bez obzira na ishod duela Viktora Troickog i DŽona Iznera.SAD – SRBIJA 1:2PETAKIZNER – ĐOKOVIĆ 0:3 (6:7, 2:6, 5:7)KVERI – TROICKI 2:3 (7:6, 3:6, 4:6, 6:1, 6:4)SUBOTA BRAJAN/BRAJAN – ZIMONJIĆ/BOZOLJAC 2:3(6:7, 6:7, 7:5, 6:4, 13:15)NEDELjAKVERI – ĐOKOVIĆIZNER – TROICKI