samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Partizanov već hladi šampanjac By: [Glasnik] Date: Mart 10, 2013, 19:15:19

Partizanov već hladi šampanjac

TRI boda posebne specifične težine osvojena na jednom od najnepoželjnijih gostovanja u ligi približila su Partizan odbrani titule mnogo više nego što to govori tabela. Crno-beli su u pravom fudbalskom ambijentu, pred više od 8.000 ljudi u najvećem delu meča delovali autoritativno, kao ekipa koja zna šta hoće i kako da stigne do cilja, iz čega se i izrodila potpuna jalovost Krunićevih izabranika (samo jedna prilika za 90 minuta). Osam bodova prednosti u odnosu na večitog rivala 12 kola pre kraja čine šampionski šampanjac sve hladnijim, ali razumljiv,o u svlačionici Partizana niko o tome još ne može i ne želi glasno da govori. Vezista Milan Smiljanić, koji je i u Jagodini dao veoma značajan doprinos razgradnji igre rivala, provukao je kroz priču ono od čega više ne beže navijači ni sa jedne strane Topčiderskog brda. – Ovo je bilo jedno od najtežih gostovanja ovog proleća. Jagodina je jako ozbiljna ekipa, a mi smo uspeli da je dovedemo u situaciju da nam praktično nijednom ozbiljnije ne zapreti. Mi idemo ka novoj tituli i sigurno je da smo ovom pobedom korak bliže tom cilju. Sigurno je da nas očekuje još mnogo važnih i teških utakmica. Partizan je tokom zime dobio četiri pojačanja, od kojih su tri prilično čvrsto prigrlila priliku koja im se ukazala. Nemanja Kojić je i u Jagodini potvrdio da poseduje golgeterski nerv kada se u 45. minutu našao na pravom mestu da sprovede loptu u mrežu. – Drago mi je što sam postigao gol za pobedu, ali volim i da budem iskren prema sebi. Svestan sam da uvek može bolje.Propustio sam nekoliko prilika i zato ne mislim da sam pružio baš sjajnu partiju. Kod šanse u drugom poluvremenu sam u deliću sekunde video plavi dres i odlučio da šutnem. Izvinjavam se saigračima, a i oni znaju da nisam sebičnjak, da volim da proigram, siguran sam da mi neće uzeti za zlo. Zna mladi napadač da je njegov tim trećom prolećnom pobedom priče o šestoj uzastopnoj tituli učinio još realnijim. – Jagodina je odlična ekipa, izuzetno organizovana i taktički su veoma dobri. Mnogo nam znači činjenica da smo ostali na plus osam u odnosu na Zvezdu i verujem da ćemo na pauzu posle meča sa OFK Beogradom otići sa istom razlikom ukoliko se ne ukaže prilika da se ona poveća – završio je Kojić.

BINGO BRAŠANAC GURNUO je Vladimir Vermezović od početka proleća u “vatru” čak trojicu novajlija, a uz njih je mnogo dobio forsiranjem donedavno potpuno marginalizovanog Darka Brašanca. Mladi vezista je u subotu uveče asistirao za gol i bio učesnik gotovo svih opasnih akcija pred golom Jagodinaca. Jasno je da njegovo forsiranje predstavlja pun pogodak stručnog štaba. – Igrali smo čvrsto, motivisano i koncentrisano. Sve se isplatilo pred kraj poluvremena. Želeli smo da postignemo još neki gol u nastavku, ali eto, nije nam se dalo. Važno je da se osećamo nadmoćno na terenu i da nikome nismo dozvolili da razvije igru i ugrozi naš gol – kaže Brašanac.