samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Tošić: Gol u Zagrebu sve menja By: [Glasnik] Date: Mart 07, 2013, 00:15:19

Tošić: Gol u Zagrebu sve menja

RASKRSNICA je na “Maksimiru”. Srbija će ili pobedom vaskrsnuti nade u plasman na Svetsko prvenstvo ili će moći da već arhivira tu priču već na polovini kvalifikacione trke. I moći da razmišlja o borbi za Evropski šampionat 2016. godine. U neku ruku Zagreb bi mogao da bude i prekretnica u igrama Zorana Tošića u reprezentativnom dresu.Sa 47 utakmica u dresu “orlova”, jedino je kapiten Ivanović ispred njega (58). Zato je pošteno reći da je cela javnost više očekivala od Tošića u prethodne četiri kvalifikacione utakmice.- Znam, naši navijači se pitaju kada ću najzad da proradim, da se probudim. Jasno mi je da se od mene mnogo očekuje, to je normalno po stažu u reprezentaciji. Ali verujte, ja očekujem od sebe mnogo više nego drugi – podvlači Zoran Tošić. – Sa 25 godina odigrao sam skoro 50 mečeva za državni tim, logično je da budem jedan od nosilaca igre.SIGURNIJI U DEKIJA NEGO U SEBE! ČITA Zoran Tošić priče da bi mogao Dejan Stanković da se vrati u reprezentaciju. – Ako može, voleo bih da Dejan ponovo bude sa nama. Igrali smo nekoliko godina zajedno u reprezentaciji. Znam sa koliko žara, emocija i želje je Stanković uvek igrao za državni tim. Siguran sam da bi “preorao” teren na “Maksimiru”. Ma samo ću vam reći da sam sigurniji da će on dati 100 odsto na toj utakmici nego ja – nasmejao se Tošić.A moglo je posle samo prvih 20 minuta igre protiv Belgije da sve bude drugačije.- Imao sam dve stopostotne šanse na toj utakmici. Pogodio sam stativu, druga lopta je prošla za malo pored gola. Da je bar jedna završila u mreži, možda bi utakmica imala drugačiji tok, pa bi i za mene rekli da sam “Ronaldo”. Ali to se nažalost nije dogodilo… Pa opet na Kipru ni sa peterca nisam pogodio gol. Nije prijatno, ali prvo što sam pomislio jeste da će se sve vratiti u Zagrebu.Čini se da upravo zbog velikih očekivanja i bremena koji nosi na svojim plećima, Tošić sputava samog sebe. Utisak je i da je mnogo rasterećenije igrao kada nije bio u tom prvom ešalonu zvezda reprezentacije.- Odgovornost sam uvek preuzimao. Ne da nikad od nje nisam bežao, nego sam je tražio. Na prvoj utakmici za reprezentaciju sam driblao kao da sam oduvek tu. Mnogo razmišljam o tome šta se dešava. Imam utisak da mi je potreban samo neki bitan pogodak i da će sve doći na svoje mesto. Čekam taj gol – priča Tošić.Priželjkuje Zoran da ta tačka preloma bude u Zagrebu. Lopta iza leđa Pletikose i pobeda nad Hrvatskom okrenuli bi sve za 180 stepeni. Muka je jedino što je za Srbiju to utakmica “sve ili ništa”, poraz bi značio da je lađa za Brazil već otplovila.- Otkako sam u reprezentaciji, uvek smo uspevali da uhvatimo tu poslednju slamku spasa! I prethodni ciklus kvalifikacija je krenuo katastrofalno, porazom od Estonije, pa se dogodila Đenova, atmosfera oko reprezentacije je užasna. I opet smo ustali, vratili se u trku. Tačno, nismo otišli na EP, ali smo se izborili za situaciju da to od nas zavisi. Ubeđen sam da će tako biti i sada. Baš zato što je specifična utakmica, što smo na dnu da gore ne može, verujem da od Zagreba ponovo krećemo ka vrhu!ESTONAC DELEGAT IMENA sudija za utakmicu Hrvatska – Engleska još se čuvaju u tajnosti, ali je zato UEFA objavila ko su ostala službena lica. Za delegata je određen Estonac Ajnar Lepanen, specijalni posmatrač suđenja je Nemac Edgar Stejnborn, dok će ulogu specijalca za bezbednost imati Vil van Re iz Holandije.Jasno je da će se od Tošić očekivati da ponese najveći deo tereta u “Maksimiru”. U tom “uzavrelom loncu” emocija istrčaće na teren samo nekoliko iskusnih i dosta golobradih momaka. Pitanje je samo hoće li izdržati taj pritisak.- Ne bojim se za te momke. Pokazali su u ovim kvalifikacijama da se nikog ne plaše i da mogu sa svima da se nose. Mnogo su se promenili! Gledam ih na Kipru na poslednjem okupljanju: nisu oni isti momci kakvi su bili kada smo se prvi put okupili. Mnogo su sigurniji, slobodniji, ogromno samopouzdanje imaju. Đuričić je postao pravi vođa na terenu, Tadić igra izvanredno, o Nastasiću i odbrani neću ni da pričam. Zato, ne da se ne plašimo Zagreba, nego idemo na pobedu – poručuje Zoran Tošić, koji se primiče jubilarnom 50. nastupu za reprezentaciju.

SRNA SIGURNO U BRAZILUKAPITEN reprezentacije Hrvatske Darijo Srna sigurno će biti u Brazilu 2014. godine. Za njega tu nema nikakve dileme.- Bilo bi fantastično da se kvalifikujemo, ali i ako ne uspemo, ići ću u Brazil. Moj saigrač Eduardo me je već pozvao da budem tih dana njegov gost – otkrio je Srna.ZAGORSKI SPECIJALITETIVREME leti i sada predstoji izbor volontera koji će da poslužuju zvaničnike u VIP loži, a moći će da “bace oko” i na travnati teren. Što će sve u Maksimiru da bude na meniju zasad nije poznato, ali se zna da se pripremaju razne đakonije, od morskih plodova do zagorskih specijaliteta.