samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Janković: Već su me smenjivali... By: [Glasnik] Date: Mart 07, 2013, 00:15:14

Janković: Već su me smenjivali…

DRUGOG dana posle “oročene podrške” Upravnog odbora, oglasio se i trener Crvene zvezde Aleksandar Janković. On je nakon treninga i sastanka s čelnicima kluba poručio da je usmeren samo na subotnju utakmicu protiv Novog Pazara, a da ga čaršijske priče o tome kako je praktično već smenjen uopšte ne dotiču.- Ne komentarišem odluke Upravnog odbora, jer je to telo hijerarhijski iznad mene – kratak je bio Janković.Dok javnost naveliko barata imenima mogućih naslednika, aktuelni šef stručnog štaba se trudi da ga sve to ne remeti u dnevnim obavezama.- Došao sam u Zvezdu u avgustu, a već u novembru su počele priče o smeni. To je sasvim normalno i ne treba razbijati glavu s tim razmišljanjima. Vujadin Boškov je više puta rekao da postoje dve vrste trenera, oni koji su smenjeni i oni koji će biti smenjeni. Svaki trener je oročen, pre ili kasnije, neko javno, neko tajno… Zato se ne opterećujem time i razmišljam samo o utakmici s Novim Pazarom – tvrdi Janković.DAUDA NA KLUPI ABIOLA Dauda sve brže sustiže saigrače u fizičkoj pripremljenosti i može se očekivati da debituje već u subotu. Nigerijac koji je stigao na “Marakanu” poslednje večeri prelaznog roka, u planu je za sastav tima, odnosno trebalo bi da se nađe na klupi protiv Novog PazaraO izjavi predsednika Dragana Džajića da će martovska reprezentativna pauza biti prilika da se razmotre i eventualno povuku određeni potezi, kao i vrlo oštre i direktne poruke potpredsednika kluba Nebojše Čovića (“da li trener misli da smo retardirani pa ne znamo kako žive igrači”), mladi stručnjak nije želeo javno da se izjašnjava.- Sve što je između mene i potpredsednika Čovića ostaje među nama. Mi pričamo direktno i o svemu. Čuo sam se i s predsednikom Džajićem, s kojim sam takođe otvoreno razgovarao. Svima nama, i stručnom štabu i igračima znači i ova poseta potpredsednika i sportskog direktora, važan nam je svaki vid komunikacije – istakao je Janković.Ipak, evidentno je da trener ne oseća punu i iskrenu podršku uprave kluba, što se može osetiti i iz njegovih reči.- Jedino što osećam je potreba da se ekipa podigne i da ostvari dobar rezultat protiv Novog Pazara. Koncentrisani smo samo na utakmicu, ali mnogo toga se prethodnih dana govorilo i o parama i o svemu. Sada, kad je određeni novac uplaćen, možemo da se usmerimo samo na prvenstvo.