samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Sudija Marić tužio Platinija zbog klevete By: [Glasnik] Date: Mart 07, 2013, 00:15:12

Sudija Marić tužio Platinija zbog klevete

Od specijalnog izveštača iz ZagrebaISTOG dana kada će na “Maksimir” istrčati fudbaleri Hrvatske i Srbije, 22. marta, na Opštinskom sudu u Daruvaru trebalo bi da se pojavi Mišel Platini. Predsednik UEFA treba da bude saslušan zbog tužbe koju je podneo fudbalski sudija Bruno Marić protiv šefova evropskog fudbala, tražeći odštetu od milion evra. Prvi put se neko na sudu spori sa moćnom UEFA, a sudija Marić smatra da je ona ukaljala njegovu čast tvrdnjom da je on omogućio nameštaljku u finalu Kupa između Dinama i Hajduka pre četiri godine.Hoće li Platini doći i braniti čast UEFA ili će sve ostati na nivou malog sudsko-fudbalskog spektakla u provinciji, ko zna. A oni koji za taj dan nemaju ni poziv na sud, ni ulaznicu za utakmicu, ipak imaju malu šansu da vide šta će se događati na “Maksimiru”.Dario Srna dao je intervju novinaru FIFA u kojem je rekao da je svestan kako je ovaj meč zanimljiv i za ljubitelje fudbala van regiona. Kapiten “vatrenih” kaže da će susret protiv Srbije za Hrvatsku biti odlučujući, “jer ako pobedimo imamo 80 odsto šansi da završimo bar kao drugi, a Srbija bi bila izbačena iz konkurencije”.- Želim da naglasim kako se istorija između dve zemlje ne može da se menja na terenu, bez obzira na rivalitet. Mi igramo fudbal, ne možemo da promenimo istoriju, ne možemo da utičemo na budućnost. Moramo ovu utakmicu da odigramo bez skandala. Naši protivnici imaju odličnu ekipu i veoma ih respektujem – kaže Srna.U svakom slučaju pripreme teku po planu, nema nepredviđenih teškoća i već je sada sve u Zagrebu spremno za veliko odmeravanje snaga. Sledećih dana najtraženija roba biće navijački rekviziti, a onima koji ne vole fudbal i u ovom slučaju i zrno politike, ostaju svakodnevne teme, poput čestitke ministra finansija Hrvatske Slavka Linića da ubuduće nema minusa na tekućem računu većeg od jedne plate. Pa neka razmisle oni koji sada žele na crno da kupe ulaznicu!

POGAN JEZIK VEDRANE RUDANI dok kapetan reprezentacije Hrvatske, Dario Srna, biranim rečima govori o važnoj, ali svakako i bezbednosno veoma zahtevnoj utakmici, sa mnogo manje diplomatskog rečnika meč najavljuje hrvatska književnica Vedrana Rudan, poznata po dugom i necenzurisanom jeziku i peru.- U Zagrebu će, zaboravila sam datum, opet da zarate Srbija i Hrvatska. Ko je ta Srbija sa kojom mi, bez mene, krećemo u rat? Jedanaest, ako se ne varam, u zlatu plaćenih mišićavih robova trčaće za komadom kože…Ima toga još mnogo što je Rudanova napisala, ali za pristojne novine to teško može da se prenese!