samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Zvezdi ističe vreme, Čović se povukao u senku By: [Glasnik] Date: Februar 21, 2013, 00:18:42

Zvezdi ističe vreme, Čović se povukao u senku

PRED upravom Crvene zvezde je manje od 48 sati za rešavanje gorućeg problema vezanog za licenciranje igrača.   Ukoliko do petka u ponoć ne izmire dugovanja prema poveriocima ili ne postignu dogovor o reprogramu, crveno-beli neće moći da registruju zimska pojačanja: Nikolu Petkovića, Luisa Garida i Abiolu Daudu. Da sve bude gore za klub iz Ljutice Bogdana, potpredsednik Nebojša Čović, inače zadužen za finansijsku konsolidaciju, očigledno se povukao u senku i odlučio da vođenje brige o Zvezdi u potpunosti prepusti predsedniku Draganu Džajiću i generalnom sekretaru Miodragu Zečeviću, s kojima, izvesno, nije izgladio nesporazum iz januara. – Trenutno imam velikih obaveza u Košarkaškom klubu i nemam ništa novo da kažem oko situacije u FK. Zaista nemam komentar vezan za rešavanje dugova koji bi mogli da stopiraju licenciranje novih igrača – rekao je Čović za “Novosti”.“GORI” SMEDEREVU I NOVOM PAZARUPORED Crvene zvezde, u teškom položaju su i Smederevo i Novi Pazar. Ova dva kluba takođe nisu izmirila obaveze i lako može da se dogodi da to ne učine do isteka produženog roka od strane FSS. Zvezda ima zabranu registracije igrača zbog dugovanja prema Borcu, Javoru, trenerima Đuroviću i Maroviću, kao i igračima Vladanu Biniću, Dejanu Milovanoviću, Slavku Peroviću, Milanu Jeremiću, Milošu Reljiću, Marku Nikoliću, Danijelu Mihajloviću, dok je Marko Perović povukao menicu. U svemu, ogroman problem predstavlja to što je račun kluba i dalje u blokadi i to za čak 103 miliona dinara. Uprkos svemu, potpredsednik Slaviša Kokeza iz Turske poručuje da bi “sve trebalo da bude u redu”… – Trenutno sam u Turskoj sa ekipom i, koliko znam, mislim da ćemo uspeti da uradimo sve kako bismo registrovali igrače. Uveren sam da ćemo pronaći rešenje – rekao je Kokeza. Ne bude li tako, FSS neće produžavati rok, a Zvezda će primiti udarac kakav istorija kluba još ne pamti: ostaće bez igrača koje je dovela kao pojačanja!

[Izvor]