samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Kokeza: Zvezda će sve uraditi da registruje igrače By: [Glasnik] Date: Februar 20, 2013, 16:15:42

Kokeza: Zvezda će sve uraditi da registruje igrače

Srpskim fudbalskim “dužnicima”, koje predvodi Crvena zvezda, polako ali sigurno ističe i dodatni rok za izmirenje dugova prema bivšim igračima i drugom timovima, a bez toga neće moći da registruju nove igrače.Čelnici Fudbalskog saveza Srbije (FSS) su ranije ovog meseca, svesni teške finansijske situacije, izašli u susret Zvezdi, Smederevu i Novom Pazaru i dali dodatne dve nedelje za izmirenje obaveza.Najveću finansijsku obavezu imaju crveno-beli koji poveriocima duguju oko pola miliona evra. Uprkos teškoj situaciji i svojevrsnom “cajtnotu”, potpredsednik Slaviša Kokeza smatra da će crveno-beli rešiti problem.- Trenutno sam u Turskoj sa ekipom. Ipak, koliko znam, mislim da ćemo uspeti da uradimo sve kako bismo registrovali igrače. Uveren sam da ćemo da pronađemo rešenje za trenutnu situaciju – izjavio je Kokeza Tanjugu. Zvezda ima zabranu registracije igraca zbog dugovanja prema Borcu i Javoru, trenerima Žarku Đuroviću, Slobodanu Maroviću i igračima Vladanu Biniću, Dejanu Milovanoviću, Slavku Peroviću, Milanu Jeremiću, Milošu Reljiću, Marku Nikoliću, Danijelu Mihajloviću i Marku Peroviću.Veliki dodatni problem za klub iz Ljutice Bogdana predstavlja i činjenica da mu je račun blokiran.Ukoliko ne isplate sve poverioce u naredna dva dana, crveno-beli za prolećni deo šampionata neće moći da registruju novajlije Nikolu Petkovića, Luisa Garida i Abiolu Daudu.Nešto manje poverilaca imaju preostala dva dužnika, Smederevo i Novi Pazar.Smederevo duguje trenerima Draganu Đorđeviću i Dejanu Majstoroviću, sekretaru stručnog štaba Draganu Paunoviću i fudbalerima Branislavu Staniću, Peđi Jeriniću i Nenadu Mladenoviću.Od Novog Pazara potražuju fudbaleri Edin Ademović, Ivan Babić, Miloš Đalac i Dragan Šarac.Presednik FSS Tomislav Karadžić je pre nešto manje od dve nedelje rekao da je produžetak roka vandredna mera kao vid pomoći klubovima i da se takva situacija neće ponoviti.On je tada istakao i da FŠ posle 22. februara više neće produžavati rok i da će klubovi morati da snose posledice zbog neizmirivanja obaveza.Prolećni deo šampionata Srbije počinje sledehe nedelje posle dva i po meseca pauze.

[Izvor]