samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
I Filip sanja “Maksimir” By: [Glasnik] Date: Februar 20, 2013, 10:18:10

I Filip sanja “Maksimir”

SVI putevi vode u Zagreb! Malo će biti mesta na spisku reprezentacije za sve koji bi da makar budu na klupi protiv Hrvatske. Ako se za većinu mesta može naslutiti ko će biti u startnih 11 tog 22. marta, konkurencija za poziciju špica postala je odjednom, od jedva postojeće, do neizvesne između trojice igrača.Ipak, ako je suditi po pulsu javnosti nakon poslednje dve utakmice, Filip Đorđević bi istrčao na teren “Maksimira” pre Nikole Đurđića i Marka Šćepovića.- Svaki naš reprezentativac razmišlja o tome da bude u timu u Zagrebu. Daleko je još do utakmice, može mnogo toga da se dogodi u mesec dana. Iskreno, ne znam ko je u ovom trenutku “najdraži” Mihajloviću, koga bi poslao na teren. Sva trojica smo dobili, čini mi se, ravnopravnu priliku da se pokažemo, a nemam osećaj ko je dobio najvišu ocenu – uzdržan je Filip.NANT SE VRAĆA U ELITU POČEO je Nant malo da kleca u prolećnoj polusezoni, ali i dalje se čvrsto drži u vrhu tabele, na poziciji sa koje se uskače u prvu ligu. – Od početka sezone smo uz Monako, držimo se na prve dve pozicije. Realno, imamo uz “kneževe” najbolji tim u ligi. Očekujemo povratak u elitu. Meni je ovo peta sezona u Nantu, najduže sam ovde od svih igrača, poštuju me, ali ne znam da li ću ostati i sledeće sezone – priznaje Đorđević.Protiv Čilea je debitovao za A reprezentaciju i posle dva minuta igre postigao gol! Nije se nešto naročito poradovao…- Takva je bila atmosfera na stadionu, publike skoro da nije bilo, prijateljska utakmica, pa me nije ponelo da se energičnije radujem. Naravno, golu u Zagrebu bi se drugačije obradovao. Teško da bih tu uspeo da zadržim emocije – smeje se Đorđević.Još ako bi taj gol bio za pobedu… U koju, pošteno rečeno, malo ko u Srbiji veruje.- Možda je baš to naša šansa. Nemamo breme velikih očekivanja na leđima, za razliku od Hrvata. Oni jesu dosta iskusniji, pogotovo su uigraniji, smenu generacija su uradili nekoliko godina pre nas. Ali, imamo i mi dosta kvalitetnih igrača, daleko od toga da smo bez šansi. Iskreno, uživao sam u ove dve utakmice, mnogo je lepo igrati u timu sa toliko dobrih fudbalera. Mogao sam i neki gol više da postignem. Biće, nadam se, vrlo brzo novih prilika da propušteno nadoknadim – kaže Filip Đorđević.PSŽ NEDOSTIŽANBODOVNA razlika između PSŽ i najbližih pratilaca u prvoj ligi Francuske je ponovo spuštena na tri boda. Trka za titulu je skroz otvorena.- Mislim da, ipak – nije. Lion i Marselj bi danas potpisali samo da ostanu tu gde su, ni ne razmišljaju da bi mogli da prestignu PSŽ. Parižani imaju znatno dužu klupu, kod njih se izostanak jednog-dvojice igrača ne oseti, za razliku od pratilaca. Zato mislim da titula sigurno ide u ruke “svetaca” – ubeđen je Đorđević.

[Izvor]