samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Lučić: Ukaljano je Žućkovo ime By: [Glasnik] Date: Februar 13, 2013, 04:15:30

Lučić: Ukaljano je Žućkovo ime

Teško je ovih dana ostati bez komentara na dešavanja u finalu Kupa Radivoja Koraća, pa tako tragom traženja utisaka stiglo se i to reakcije košarkaških velikana. U dve reči sve staje: zgroženi su. Legenda Partizana i JU košarke Dražen Dalipagić smatra da su došla neka drugačija vremena od onih u kojima je on harao Evropom, a sa njima i neki drugačiji ljudi. Popularni Praja ni duboko zamišljen ne može da se seti da je u karijeri igrao utakmicu koja je prekinuta: – Došlo je drugačije vreme i u sportu očigledno rade drugačiji ljudi. Ja sam za smirivanje strasti i u Partizanu i u Zvezdi, kako bi se ljudima iz KSS olakšao posao – da dođe do uspostavljanja normalne komunikacije. Iskreno, ne sećam se da sam u karijeri ikada odigrao meč koji je zbog bilo kakvog incidenta prekinut. Izjave funkcionera dva naša najveća kluba su bez smisla. Eto, u moru nekih, buni me ona Čovićeva još sa parketa u Kragujevcu, u kojoj on doslovce kaže da je Zvezda morala da igra i na terenu i van terena kako bi osvojila Kup. Meni kao sportisti to zaista nije jasno i smeta mi. U svakom slučaju, kao nekadašnji košarkaš apelujem da se sve vrati u normalne i iskrene sportske okvire. Žarko Varajić, čovek pod čijom je organizacionom palicom naša košarka dominirala elitnim društvom u Evropi i Svetu, bez ustručavanja poziva sve da se što pre dozovu pameti: – Uspeli smo i to… Bruka iz Kragujevca je obišla Evropu i svet. Mi smo možda jedina zemlja u istoriji košarke u kojoj se neko finale igralo dva dana. Oni koji su neprocenjivu štetu napravili imaju obavezu i da je saniraju. Tu mislim na one iz Zvezde, Partizana i Košarkaškog saveza Srbije. Neka Savez bude pokretač i realizator inicijative da se ljudi dozovu pameti, sednu za isti sto i pokušaju da pričaju, jer se godinama šalje veoma loša poruka navijačima. Jednostavno, prema ljudima koji i dalje vole košarku u Srbiji postoji obaveza da se tenzije smire i da ovo ponovo postane sport u kojem nije rizično po život otići sa porodicom na sasvim običan derbi. Najiskusniji sagovornik koji je u košarkaškom svetu svašta proživeo svakako je iskusni trener i nekadašnji predsednik KK Crvena zvezda Vladislav Lučić, koji s pravom ističe da je u nedelju u Kragujevcu ukaljano ime Radivoja Koraća: – Prva stvar koja mi je prošla kroz glavu posle prekida utakmice u Kragujevcu je velika, skoro nenadoknadiva šteta koja je naneta imenu Radivoja Koraća. Kup je trebalo da bude takmičenje koje će da veliča jednog vrhunskog sportistu čije ime nosi. Tragično je to što su dva domaća kluba postupcima svojih čelnika obezvredili sve što je u košarci dobro. Gledao sam ovih dana ostale evropske kupove. Kod Španaca, Turaka i Litvanaca je bio festival. Jedino smo mi i Grci u istom košu, da ne kažem nešto gore. Tragedija je što se, nazovi, navijači stavljaju ispred kluba. Što su to ljudi koji su u ovakvoj državi puni energije i – besposleni. Oni bi trebalo da rastu sa klubom, a tu je negde napravljen grubi raskorak.

[Izvor]