samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Ivanov: Hteo sam u Kjevo, Partizan nije dao By: [Glasnik] Date: Februar 02, 2013, 10:20:22

Ivanov: Hteo sam u Kjevo, Partizan nije dao

OD IZVEŠTAČA SPORTA: BELEKPoslednji dan prelaznog roka, vesti o transferima stižu sa svih strana i glavna su tema među fudbalerima Partizana. Dok je Evropa polako spuštala „rampu“, a crno-beli pucali ćorcima ka Banjici, ipak se pomalo „zakuvalo“ i u Humskoj u poslednjim satima. Jutro pre spuštanja zavese, sastanak su usred hola hotela „Maks rojal“ održali sportski direktor Ljubiša Tumbaković i Ivan Ivanov i to zbog ponude italijanskog Kjeva, koje defanzivca želi još od početka decembra prošle godine. Nisu odustajali do poslednjeg dana, ali cifra od 800.000 evra za jednog od najboljih igrača srpskog šampiona jednostavno nije bila dovoljna. Ivan je ostao, na insistiranje kluba i Partizana.Da ste se vi pitali, da li biste prihvatili ponudu kluba iz Italije?-Već ranije sam rekao da bih, ukoliko bi se pružila mogućnost da biram, karijeru najradije nastavio u Engleskoj ili Italiji. Da je Partizan prihvatio ponudu koja je stigla poslednjeg dana, svakako bih razgovarao sa zainteresovanim klubom i čini mi se da bismo se sporazumeli. Ipak, situacija je takva kakva je, crno-beli su sada na prvom mestu i ostajem sigurno do leta. Posle toga ćemo da vidimo, jer ko zna, možda ni tada ne odem u inostranstvo. Ne žurim nigde, otići ću samo u trenutku kada svi budemo zadovoljni ponudom.PRIČAM KADA IMA RAZLOGA Nije Ivan Ivanov davao izjave u srpskim medijima nekoliko meseci, a specijalan razlog, tvrdi, ne postoji. – Nisam bio ljut ni na koga. Jednostavno, oglasim se kada ima neki razlog, ne volim da budem često u medijima. Imam neki običaj da gotovo ne pričam sa novinarima dok traje sezona, ali sam zato uvek na raspolaganju van sezone. Da budem iskren, bilo je nepravdi, pisalo se sve i svašta i to je čitalo mnogo ljudi putem interneta, ali, shvatam sve to kao deo svakodnevice fudbalera, koji su javne ličnosti i podložni su svemu tome.Kjevo je bio istrajan do kraja, ali da li je bilo još ponuda kojima je možda Partizan bio zadovoljan, a vi niste?- Bilo je nekoliko opcija, ali uzalud priča, kada sam u dresu Partizana. Javljali su se sa raznih strana i bilo je tu zaista intersantnih ponuda, gde su finansijski uslovi bili izuzetno dobri za mene, no, nije sve u novcu. Zacrtao sam sebi da želim samo na zapad Evrope i ništa drugo me nije previše interesovalo. Čekaću ponudu ako treba i dve, tri godine, samo da bih ostvario cilj. Hoće li vam biti teško da se motivišete posle saznanja da je transfer u inostranstvo propao?- Nema šanse, profesionalac sam od glave do pete. Odlično poznajem sebe i to je jedna od najlepših stvari kojima čovek može da laska na sopstveni račun. Nije mi problem ni da ostanem, niti da se motivišem, štaviše, razmišljam samo o tome kako da osvojim novu titulu sa Partizanom. Imamo vremena da se pripremimo i uđemo u pravu formu pre nego što sezona počne.Možete li da odgonetnete zbog čega se uopšte početkom decembra potegla priča o vašem odlasku. Za mnoge je to bilo veliko iznenađenje?- Iskreno, nisam baš siguran o čemu se radilo. Čini mi se da iza svega stoje finansijski problemi koje je Partizan imao u tom momentu i hteli su verovatno da prodaju neke igrače, kako bi zaradili. Kada smo završili jesenji deo sezone niti sam išao na razgovore sa čelnicima kluba, niti sam tražio da idem. To u mom slučaju nikada neće da se dogodi. Istina je da je bio moj menadžer i podiglo se mnogo prašine oko svega toga, ali eto ostajem. Partizanu mogu da budem samo zahvalan za sve što su uradili za mene.ODMOR UZ KNjIGU Dok se za vreme slobodnog vremena većina fudbalera Partizana šeta po velelepnom hotelu „Maks rojal“ i zabavlja igrajući stoni tenis, bilijar i video igrice, Ivan Ivanov – čita. Bolje rečeno, nećete ga videti bez knjige u ruci. – Zaista mnogo čitam, jer me to relaksira. Interesuju me istorijski događaji i literatura rađena na osnovu istinitih događaja u svim žanrovima. Informišem se prvo prutem interneta, a zatim zadužim knjigu i – uživam – kaže Ivanov.Znate li da je direktor Ljubiša Tumbaković rekao da za vas postoji posebno obeštećenje?- Nije to toliko veliko obeštećenje, kako se priča. Imam 24 godine, nisam toliko star, ali i sami znate da su sada na ceni jako mladi fudbaleri. U Partizanu ima mnogo takvih fudbalera i oni su mnogo interesantniji od mene. Neću više ni da razmišljam o ciframa, klubovima, okrenuo sam se klubu i trudim se da mislim samo na novu titulu – jasan je Ivan Ivanov.NAJLEPŠI TRENUTAK SEZONEIntersantno je da Ivan Ivanov nije komunicirao sa medijima u trenutku kada je postigao odlučujući gol za Partizan, u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Na sam pomen utakmice, uvek uzdržanom Bugarinu se otme osmeh na licu.- To je svakako jedan od posebnih momenata u mojoj karijeri. A, dobio je na težini zbog situacije u kojoj smo se tada nalazili. Ispali smo iz kvalifikacija za Ligu šampiona, poraženi od Donjeg Srema, pa se u javnosti pojavila sumnja da li uopšte možemo do drugog evropskog takmičenja. Posrećilo mi se da postigem taj gol protiv Tromsa i prekratim muke svima nama. Osećaj je bio poseban, pa videli ste kako sam se radovao, iako sam u principu staložen i kada postignem gol – seća se Ivanov.

[Izvor]