samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
DK: Srbija na poen od plasmana u drugo kolo By: [Glasnik] Date: Februar 02, 2013, 00:16:22

DK: Srbija na poen od plasmana u drugo kolo

JUNAČKO srce kuca u grudima Viktora Troickog, koji se izvukao iz rezultatskog minusa i došao do neverovatnog preokreta protiv Davida Gofana! Naš igrač je pobedio 3:2 (tok meča iz seta u set pročitajte OVDE), i Srbiji doneo prvi poen u sudaru sa Belgijom. Radost je potom priredio i Novak Đoković, koji je ubedljivo savladao Olivijea Rohusa 3:0 (tok meča iz seta u set pročitajte OVDE), za vođstvo od 2:0, čime je naš nacionalni tim došao samo na korak od plasmana u četvrtfinale Svetske grupe Dejvis kupa! Taj stepenik bi mogli u subotu u dublu da pređu Zimonjić i Troicki, i već posle dva dana takmičenja stave tačku na mečeve u Šarlroa.Troicki je jako loše počeo meč sa 50. teniserom sveta u dvorani “Spirodoum”. Prvi set je izgubio čak sa 6:1, za 34 minuta, slabo se kretao, bio je spor, a Gofan je napadao kao osica i sve stizao. Kada je na semaforu pisalo 2:0 za Belgijanca nazirao se i ekspresan poraz favorizovanog igrača, a glavobolja svih ljubitelja belog sporta u našoj zemlji dodatno se pojačala u trećem setu. Tada je David servirao za trijumf…Ipak, imao je Troicki “aspirin” u džepu, jer se trgao, počeo da “čita” taktiku protivnika, pogađa servise i koristi svaku šansu za brejk. Izborio se za izjednačenje, a potom je u petom setu finiširao Gofana za 1:6, 3:6, 7:6 (7:5), 6:4, 6:4.NOVAKOVA IGRA JE POEZIJA SELEKTOR Bogdan Obradović izuzetno je zadovoljan vođstvom od 2:0. – Novakova igra je prava poezija na terenu. Neverovatno je sa kakvom se lakoćom prilagodio na podlogu. Viktor je lavovskom borbom obezbedio prvi poen Srbiji. Niko nije očekivao da će napraviti takav preokret. Ovo je njegov veliki povratak. Imponovala je hladnokrvnost kojom je nadmudrio Gofana u drugom delu meča. U subotu izlazimo sa najboljim timom i daćemo sve od sebe da dođemo do pobede – rekao je selektor.- Neviđen preokret, nisam još ni svestan šta se sve desilo na terenu. Gofan je bio bolji protivnik u prva dva seta, pa i u većem delu trećeg. Stalno je bio u prednosti, koju sam dostizao i jurio. Ipak, uspeo sam da pobedim, što mi je jako drago. Ovaj trijumf mi mnogo znači, ne samo zato što sam reprezentaciji doneo prednost, već i zbog samopouzdanja pred nastavak sezone – rekao je neposredno posle meča Viktor.U trijumfu je presudila veća snaga, koncentracija, kvalitet, ali i iskustvo.- Došlo je vreme da sam i ja iskusniji igrač, pa dobijam mečeve na osnovu toga – našalio se Viktor. – Bio sam stegnut na početku, nije mi išlo. Nisam znao ni šta mogu da očekujem od terena. Ali, šljaka je bila znatno bolje pripremljena nego dan ranije, pa bih čestitao ljudima koji su radili na tome celu noć.Sa druge strane, Nole je sa posebnim emocijama ušao u duel, jer je želeo revanš za poraz od Belgije iz 2005, kada je izgubio prelomni meč od Vligena. Lako je izašao na kraj sa veteranom Rohusom 6:3, 6:2, 6:2.- Svakog protivnika izuzetno poštujem i sa takvim stavom i ulazim u meč. Naročiti respekt sam imao prema Rohusu protiv koga sam imao negativan skor. Znao sam da će mi biti teško na početku meča i hvala Bogu da sam Srbiji doneo drugi poen. Servis mi je dosta pomogao, na tom segmentu sam mnogo radio – rekao je Đoković, dodavši: – Viktor je velikom borbom preokrenuo meč i hvala mu na tome.Selektor je planirao da danas u dublu na teren izađu Troicki i Zimonjić, u jurišu na treći, pobednički poen.- Takav je bio neki plan i nada. Spreman sam za taj meč, iako sam sada odigrao dugačak duel. Imao sam nekih problema sa povredom noge, ali to je sve u redu. Biće sve kako treba, i ako dobijem šansu u parovima, daću sve od sebe da ostvarimo trijumf – zaključuje Troicki.DOMAĆINI POPRAVILI ŠLJAKUCELU noć su organizatori meča krpili rupe u zemljanoj podlozi, sušili tlo, pripremali teren, stigle su i dodatne ekipe radnika, satima su utabavali površinu, i na kraju su dobili zeleno svetlo za igru od supervizora iz Međunarodne teniske Federacije, ITF.To je i označilo kraj neizvesnosti da li će duel između Belgije i Srbije biti odložen za 24 sata ili čak i otkazan, što je provejavalo u vazduhu kao opcija posle primedbi našeg tima na račun kvaliteta šljake, dan uoči početka susreta.

[Izvor]