samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Leskot: Nastasić za igrača godine By: [Glasnik] Date: Januar 24, 2013, 10:16:49

Leskot: Nastasić za igrača godine

SVE je manje fer-pleja na terenima i u Engleskoj, kolevci fudbala, ali je Džoleon Leskot pokazao da je ona stara garda, igrač kojem su etika i sportski duh iznad sujete. Reprezentativac “Albiona” i defanzivac Mančester sitija iako je izgubio mesto u prvoj postavi “građana” dolaskom Matije Nastasića, kandidovao je našeg mladog asa za Igrača godine u Premijer ligi! Potez vredan divljenja i aplauza.- Nastasić je kandidat za igrača godine. Ljudi nedovoljno pričaju o njemu. Da je Englez, ne bi prestajalo da se govori o Matiji – rekao je Leskot, odajući lepo priznanje svom saigraču i konkurentu za mesto u timu.A engleski statističari koji prate Premijer ligu izračunali su da je Srbin trenutno najbolji defanzivac u prvenstvu po broju oduzetih lopti, dobijenih duela! Čak 95,65 odsto uspešnih intervencija ima Matija Nastasić, a iza njega je Traore iz KPR (93,75%), Luiz iz Čelsija (91,3%), Džonson iz Liverpula (89,8%)… Uz to, treba dodati da Matija ima odličan procenat tačnih dodavanja, 87 odsto, po čemu takođe zauzima visoko mesto. Kada se sve sabere, nije loše za debitantsku sezonu u jednoj od dve najjače lige sveta, zar ne? PLAT: NISAM IZNENAĐEN POMOĆNI trener Roberta Manćinija, nekadašnji engleski as Dejvid Plat, bio je jedan od stručnjaka koji su skautirali Nastasića pre dovođenja u Mančester siti. – Manćini ga je znao od ranije, imao je dobre preporuke. Gledali su ga i drugi klubovi, ali mi smo najbrže reagovali. Nisam iznenađen Matijinim partijama, pažljivo smo ga gledali u Firenci, mada se veoma brzo adaptirao na novi stil fudbala – rekao je Plat.Kada sam dolazio u Mančester siti nisam očekivao da ću imati ovoliku minutažu prve sezone. Ipak, već u prvim utakmicama sam video da mogu da se nosim sa svima i to mi je mnogo podiglo samopouzdanje. Ponosan sam što sam se izborio za mesto u prvih 11, ispred velikih igrača kakvi su Leskot i Kolo Ture – priznaje Nastasić.Veliku pomoć i podršku po dolasku u Englesku, iako igra u redovima najljućeg rivala, Nastasić je imao od Nemanje Vidića!- Pričao sam i dalje pričam sa Nemanjom, daje mi savete. On je sjajan drug, odlična osoba. Dao mi je dosta sugestija po dolasku, ne samo oko fudbala, ali su mi njegova uputstva kako da se najlakše adaptiram na engleski stil igre bili izuzetno dragoceni – istakao je Matija Nastasić.

ENGLEZI “LUDI”KADA je reprezentacija Srbije doputovala u Glazgov da igra protiv Škotske u septembru, britanski novinari su sa podsmehom prokomentarisali “skupu investiciju” Mančester sitija koja ne zna engleski jezik. Koji mesec kasnije, Nastasić je jedna od glavnih zvezda tima, a navijači su “poludeli” za njim, pogotovo poslednjih dana na društvenoj mreži ”Tviter” komplimenti liju kao iz kabla.“Bog je stvorio Matiju Nastasića da pokaže Filu Džonsu kako se igra odbrana”, “Ima li neko statistički podatak na koliko mečeva nismo primili gol kada je Nastasić u timu? Postao mi je omiljeni igrač, budući kapiten”, “Dovođenje Matije Nastasića je velemajstorski potez. Igrač koji će nas oduševljavati još mnogo godina”, samo su neki od komentara navijača Sitija.

[Izvor]