samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Jovanović oteran zbog pijanstva: Poželeo sam da se opustim... By: [Glasnik] Date: Januar 23, 2013, 19:17:33

Jovanović oteran zbog pijanstva: Poželeo sam da se opustim…

PONOVO skandal na pripremama Crvene zvezde! Zbog konzumiranja alkohola u noći između utorka i srede, iz tima je odstranjen i danas vraćen u Beograd Milan Jovanović! Iskusni štoper ne samo da je pio pivo u kafiću hotela “Kalista”, već je i dobrano preterao s količinom, pa je u sobu otišao tek u 5 časova ujutro zbog čega se uspavao i zakasnio na doručak. Trener Aleksandar Janković istog trenutka je reagovao i odlučio da igrač bude vraćen iz Antalije i predat disciplinskim organima kluba.- Milan Jovanović je bio predviđen da bude nosilac igre i da svojim iskustvom pomogne mladoj ekipi u ostvarivanju zacrtanih ciljeva. Jovanović je napravio veliki disciplinski prekršaj koji se ne toleriše i zbog toga je udaljen iz ekipe. Ekipa nastavlja sa radom punim intenzitetom, a ja stavljam tačku na ovaj slučaj i predajem ga disciplinskoj komisiji kluba – rekao je Janković.Milan Jovanović, kojeg inače “bije glas” da je sklon alkoholu i nedisciplini, pred povratak u Beograd priznao je svoju veliku grešku…- Kriv sam. Svestan sam šta sam uradio i da to nije smelo da mi se dogodi. Poželeo sam da se opustim i popio sam nekoliko piva. Sve ovo mi stvarno nije trebalo – kratko je rekao Jovanović.Iskusni defanzivac koji je u Zvezdu stigao letos, imao je nekoliko ispada i tokom jesenje polusezone. U krugovima bliskim Crvenoj zvezdi može se čuti da je nekoliko puta bez dozvole napuštao karantin, a početkom septembra je u alkoholisanom stanju izazvao saobraćajni udes, u kojem se njegov “pežo 307″ prevrnuo posle udarca u “hondu”, ali je Jovanović prošao bez povreda. Policija je tada alko-testom utvrdila da je crnogorski reprezentativac u krvi imao 0,93 promila alkohola. Jovanović zbog tog ispada nije kažnjen u klubu i nastavio je standardno da igra.Da sve bude bizarnije, samo dva dana pred Jovanovićevo pijanstvo, na zvaničnom sajtu kluba izašao je tekst s naslovom “Milan Jovanović, primer saigračima”(!?), s njegovom izjavom da je normalno da on Milijaš, Dimitrijević i Bajković kao stariji budu primer mlađim igračima”…S obzirom na to da trener Janković nema nameru da pređe preko ovog slučaja, jasno je da će Jovanović pored žestoke kazne uskoro i napustiti klub.LOMIO INVENTARKAKO nezvanično saznajemo, Jovanović je u stanju pijanstva pričinio i materijalnu štetu u hotelskoj sobi. On je, navodno, iako su ga saigrači ranije odveli do sobe, odlučio da se nedugo zatim sam vrati u hotelski kafe gde je nastavio da pije. Po povratku u sobu oštetio je i deo inventara.STIGAO PETKOVIĆJOVANOVIĆ otišao, a došao Petković. U istom danu kada je crnogorski reprezentativac udaljen sa priprema, u Antaliju je doputovao Nikola Petković koji bi trebalo da igra upravo na poziciji štopera. Međutim, Zvezdi je i pored njegovog angažovanja nedostajao jedan defanzivac, tako da će sada potraga za pojačanjem morati da se intenzivira.

[Izvor]