samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Ko će od Orlova reći zbogom? By: [Glasnik] Date: Januar 23, 2013, 16:21:03

Ko će od Orlova reći zbogom?

IZGLEDA da su neki od “orlova” otpevali u Saragosi labudovu pesmu kada je reprezentacija u pitanju. Neki su rastanak najavljivali ranije, nekima je izgleda debakl na SP pao teže nego što su očekivali.Darko Stanić je rekao da nema motiva da brani za timove koji nisu kadri ništa da osvoje i da će uzeti najmanje godinu dana pauze. Pitanje je kako razmišlja kapiten Momir Ilić, pivot Alem Toskić, pošto se i za njih šuškalo da će možda da se povuku, ali je iznenađenje da je i Nenad Vučković na korak od odluke da kaže “zbogom”.- Žao mi je što mlađim saigračima nismo više pomogli da im ovo SP ostane u lepom sećanju. Na njima je da pokušaju u narednom periodu da naprave dobar rezultat, a ne da čekaju 12 godina na medalju, kao moja generacija. Znam koliko sam čekao pravu šansu u reprezentaciji i ne vidim razloga da sad nekom zauzimam mesto. Ali, neka prenoći ta odluka – rekao je Vučković.ILIĆ: CILj NISMO ISPUNILI!BORIO se koliko je mogao, a nije mogao da izdrži u kontinuitetu. Kapiten Momir Ilić za one odlučujuće duele, protiv Slovenije i Španije, nije imao dovoljno snage.- Hteli smo više, ispali smo u osmini finala, znači nismo ispunili cilj – kao i uvek iskren je Momir. – Nismo uspeli da koračamo lakšim putem, a pobeda nad Slovenijom bi nam to omogućila. Protiv Španije, jednostavno, nismo imali nikakve šanse.

[Izvor]