samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Mihajlović: Neka Zvezdi novac vrate oni koji su ga uzeli! By: [Glasnik] Date: Januar 15, 2013, 16:16:28

Mihajlović: Neka Zvezdi novac vrate oni koji su ga uzeli!

U danima kada češlja spisak onih koji će nas predstavljati u februarskoj proveri protiv Kipra, selektor Srbije Siniša Mihajlović govori za „Sport” o reprezentaciji, ali i dešavanjima u klubu kome je mnogo dao, a sve povodom namere nove uprave Crvene zvezde da osnuje Fond solidarnosti u kome bi glavni donatori bili bivši igrači… Pođimo, ipak, redom. Selektore, jeste li zadovoljni izborom protivnika za februar? – Od rivala koji smo imali na raspolaganju, Kipar je najbolje što smo mogli da izaberemo.Bilo je ponuda van Evrope ali kako se radilo o dalekim destinacijama, nismo prihvatili, a od kontinentalnih rivala imali smo mogućnost da igramo i sa Rumunijom, ali i sa još nekim selekcijama. Uglavnom, smatram da je Kipar dobar izbor – kaže Siniša Mihajlović. Verovatno već sklapate kockice za put na Ostrvo, a nas interesuje da li ima nekih problema?- Za februar ćemo zvati igrače na koje, naravno, računamo za duele protiv Hrvatske i Škotske a biće možda i nekih prijatnih, ali i neprijatnih promena. Trenutno se mali broj igrača nalazi u takmičarskom ritmu…Da li razmišljate o povratku Stojkovića?- Sve je u opticaju, videćemo… Brkić je slomio prst u meču sa Fiorentinom i treba da vidimo kako će se stvari dalje odvijati. Selektore, moramo da budemo iskreni i postavimo jedno možda neprijatno pitanje. Da li ste svesni činjenice da se ovde kompletna javnost pomirila sa time da je odlazak na SP ravan nekom naučno-fantastičnom filmu?U ZAGREB POSLE 14 GODINA Hrvati su odredili Zagreb za domaćina našeg predstojećeg meča. Ima li za nas razlike: Split ili Zagreb? – Nama nema, ali njima verovatno ima, jer koliko znam pojedinci su imali želju da se igra u Splitu. Nama je, ponavljam, svejedno – kaže Mihajlović. Biće to povratak u Maksimir… – Da, posle 14 godina. Davno je bilo, a opet uspomene ostaju. Tada je bilo 2:2 a oba gola smo postigli posle asistencija Siniše Mihajlovića (Mijatović i Stanković). Sada nam treba pobeda…- Mi smo i dalje ubeđeni da možemo da se kvalifikujemo i sve ćemo da uradimo da se to i dogodi. Kada kažem mi, onda mislim na igrače i stručni štab. E sada da li je atmosfera pozitivna ili negativna oko reprezentacije, to nas ne treba da opterećuje, jer znamo da samo mi svojim rezultatima utičemo na taj ambijent. Sve, dakle, zavisi od rezultata, a rezultat stvaramo mi.Zbog toga ni očekivanja pored put u Zagreb nisu velika, što možda i može da bude dobro, jer dešavalo se mnogo puta da smo mnogo očekivali a onda ostali razočarani?- Očekivanja? Sve zavisi kome postavljate ovo pitanje. Ako mislite na javnost onda u redu, razumem, ali ako postavljate pitanje onome koji direktno učestvuju u tom meču, meni ili igračima, onda moram da kažem, ja idem tamo da pobedim! Tako se spremam i sve ću učiniti da tako i bude.Selektore, moramo opet da se osvrnemo i na dešavanja u Crvenoj zvezdi, klubu kome ste mnogo dali. Da li ste čuli da nova uprava osniva fondaciju za pomoć fudbalskom klubu s jasnom namerom da svi oni koji su navodno „zahvaljujući Crvenoj zvezdi napravili ime i kasnije zaradili veliki novac” sada pomognu klubu donacijom kako bi on stao na noge. Koliki će biti vaš doprinos?- Moj doprinos!? Neće biti nikakav! Ja sam Zvezdi već dao mnogo! Neka neki drugi daju koliko sam ja i možda će Zvezda uspeti da, kako vi kažete, stane na noge. Ono što je Zvezda uzela u mom slučaju, nije malo i zaista ne vidim zašto bi sada ponovo uzimala.Koliko je bilo obeštećenje kada ste odlazili iz Crvene zvezde?- Bilo je davno. Neću, ipak, pogrešiti, oko 15 miliona dolara!Utisak je da sada mnoga velika imena Crvene zvezde mogu doći u neprijatnu situaciju javnom prozivkom da „ne mogu ili neće” da pomognu klubu?- Ne zanima me šta će ko da misli… Sve što mi je Zvezda dala, vratio sam joj s kamatom! Za druge ne znam… Uostalom, neka novac daju oni koji su zadužili Zvezdu na desetine miliona evra. Neka oni vrate te milione! A ne mi koji smo već dali, kroz obeštećenje, veliki novac.Mnogi misle da su veliki igrači samo zahvaljujući Zvezdi napravili ime?- Istina je da smo sa Crvenom zvezdom osvojili Kup šampiona, ali pitanje je i kada će Zvezda ponovo moći da ostvari sličan podvig. Šta hoću da kažem? Mi jesmo zahvalni Zvezdi što smo u njenom dresu osvojili Evropu i svet, ali isto tako i Zvezda može da bude srećna što je imala jednu takvu generaciju igrača… I mi posle odlaska iz Crvene zvezde nismo igrali samo u jednom klubu, mnogo nas je promenilo više klubova a sve zahvaljujući igrama u tim sredinama ostvarili smo jake ugovore. Posle Zvezde, ponavljam, igrali smo još 15 godina na visokom nivou i novac, dakle, nismo zaradili samim činom odlaska iz Zvezde.Znači, ništa od vaše donacije.- Vidim da je dolazio i neki Šeik na Marakanu. Neka im on da novac. Samo bojim se da oni koji ga imaju da ga lako ne daju, jer u suprotnom ne bi ga toliko ni imali. Bez obzira, želim Zvezdi sve najbolje, a sve što mislim uvek ću otvoreno reći – zaključio je za “Sport” Siniša Mihajlović.

[Izvor]