samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Rakočević: Ivan je sam odabrao Zvezdu By: [Glasnik] Date: Januar 08, 2013, 16:23:53

Rakočević: Ivan je sam odabrao Zvezdu

Niko ne bi smeo da sumnja – najveća zvezda ABA lige ove sezone je bez dileme Igor Rakočević. Zbog čega? Nema gostovanja Crvene zvezde Telekom, a da neko od domaćih novinara ne traži unapred razgovor sa kapitenom. Tako je bilo i u Ljubljani. Zvezda se prošetala Stožicama, šuterski raspoložen Igor Rakočević je predvodio ekipu do pobede, a potom je bio na raspolaganju novinarima iz Slovenije.Slovenci su bili zainteresovani za mnoge stvari iz Igorovog života i karijere. Odgovore na neke od njih vam prenosimo.* Gde vam je bilo najlepše tokom bogate karijere? Gde su vas najviše voleli i zbog čega?NIKO KAO NAVARO * Za koga biste rekli da vam je bio najveći rival tokom karijere? – Uvek mi je bilo najteže, ali i najslađe, da igram protiv Huana Karlosa Navara. Vodili smo veliki broj duela, obojca smo fantastični strelci i bilo je mnogo interesantno gledati te utakmici i čekati ko će koga da nadmaši. – Odlukom tadašnjeg predsednika Crvena zvezda je pre sedam – osam godina povukla moj dres iz upotrebe. To je velika stvar. Mojim povratkom broj osam je ponovo aktiviran, a kada završim karijeru ponovo će u penziju. Nedavno sam dobio na poklon i dres podgoričke Budućnosti, a i u Taukeramici sam doživeo mnogo lepih stvari. Ključ je što publika ume da prepozna kada neko stvarno igra punim srcem, kada mu u klubu nije bitan samo finansijski momenat, već se bori za dres koji nosi i poistoveti se sa ekipom. Ja sam jednostavno takav. Stalo mi je do takvih stvari.* Da li vaš sin Ivan već navija za Zvezdu i da li se nadate da će jednog dana zaigrati u njenom dresu?- Srećan sam što voli crvenu boju. To mu je omiljena boja i kada je video jedan i drugi grb (Zvezda i Partizan), odmah je odabrao Zvezdin. Decu ne treba gurati i davati im neke sugestije, već ih valja pustiti da sami odluče za koga će navijati. Nadam se da će navijati za Zvezdu i igrati za Zvezdu. To je samo njegova odluka.* Da li ste imali idola?- Idol mi je bio Majkl Džordan. I zbog kvaliteta, ali i zbog atraktivnosti. Tokom karijere sreo sam se sa igračima ekstra klase, kao što je to u reprezentaciji recimo bio Dejan Bodiroga. Oduvek su mi uzori bili igrači perfektnog ponašanja i na treningu i izvan terena. Njih sam gledao, učio od njih, imitirao…* Šta je primarni cilj Crvene zvezde ove sezone?- Najvažnije mi je da se plasiramo u Evroligu. To je primarni cilj, bitniji i od toga da osvojimo neki trofej. Naravno, želimo i probaćemo da osvojimo sve što je moguće. U svim takmičenjima smo u igri i u dobrim smo pozcijima.* Da li ćete postati trener posle završetka igračke karijere?- Biću sportski direktor Crvene zvezde. Želim da pomognem klubu na bilo koji mogući način – objasnio je Rakočević slovenačkoj televiziji „Šport TV”.

KOD ZMAGA SAM NAPREDOVAOPosle povratka iz NBA lige Rakočević je u Crvenoj zvezdi igrao pod dirigentskom palicom Zmagoslava Sagadina.- Kod Zamga sam mnogo nardeovao kao igrač. Sve kockice su se složile. Na početku me je kritikovao, ali radio sam kao pas. Radili smo mnogo individalno, i pre i posle timskog treninga, i on je jdan od trenera koji je jako zaslužan što sam napravio ovakvu karijeru. Igrao sam pleja i bio sam prvi asitent i ABA lige i srpske lige, drugi u ULEB kupa…

[Izvor]