samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Gurović i Vujanić: Želim ti drugo mesto! By: [Glasnik] Date: Decembar 30, 2012, 21:21:12

Gurović i Vujanić: Želim ti drugo mesto!

DVA svetska šampiona na klupama Partizana i Crvene zvezde. Tik uz Duška Vujoševića i Vladu Vukoičića nalaze se Miloš Vujanić i Milan Gurović, asovi srpske košarke, najprepoznatljiviji po zajedničkom pohodu na planetarnu titulu u Indijanapolisu 2002. godine.Posle igračkih karijera iz kojih je neuporedivo lakše izdvojiti retke neostvarene želje, hrabro su se zaputili rizičnim putem kao pomoćni treneri beogradskih večitih rivala.Na prvom koraku novog života, nadamo se bar jednako uspešnom kao starom, Vujanić i Gurović odgovaraju na 15 pitanja “Novosti”, predstavljajući sebe u svetlu drugačijem od onog kada su bacali celu Srbiju u košarkašku ekstazu, ili bar njenu polovinu.Bivši asovi pod obručima su delili komplimente jedan drugom, govorili o najboljim trenerima s kojima su sarađivali, ishodu Jadranske i domaće Superlige, poređenu Zvezde i Partizana (obojica su igrala za večite rivale)… – Igrao sam samo dva meseca u Partizanu, a ne 100 godina, kako to neki pokušavaju da predstave. “Delije” su najbolji navijači na svetu, ali nemam ništa protiv ovih drugih. I oni prave izvanrednu atmosferu, posebno u Evroligi, čime daju jak vetar u leđa svojoj ekipi – iskren je Gorović.- Za Zvezdu me vežu negativne uspomene. Samim tim teško mi je da poredim. Partizan ima ubedljivo najbolje navijače na svetu – rekao je Vujanić.Naravno, nisu izostale ni čestitke za narednu godinu.- Puno zdravlja i sreće njemu i njegovoj porodici, a sa sportskog aspekta da bude drugi – jasan je Gurović.- Mnogo zdravlja njemu i njegovoj porodici i da budu najbolji drugi – nije se dao Vujanić.15. Puno zdravlja i sreće njemu i njegovoj porodici, a sa sportskog aspekta da bude drugi.Kompletan intervju pročitajte u štampanom izdanju Novosti

[Izvor]