samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đuričić: Mislim da mogu da pomognem, Mihajlović je na potezu By: [Glasnik] Date: Decembar 30, 2012, 10:19:32

Đuričić: Mislim da mogu da pomognem, Mihajlović je na potezu

NIKOLA Đurđić nema vremena da sumira za njega fenomenalnu 2012. godinu jer već 2. januara mora da se javi na prozivku u novom klubu, Grojter Firtu. Rođeni Piroćanac ove sezone nije bio cicija kad su golovi u pitanju, jer je sa 22 pogotka na 25 mečeva u norveškom Haugesundu i švedskom Helsingborgu u proseku osmi strelac po statistici “IFFHS”, što mu je na kraju i donelo transfer u Bundesligu.- Golovi i jesu bili jedina moja preporuka, jer me je Grojter Firt uočio na mečevima Lige Evrope protiv Hanovera i kupio me za najveći transfer u istoriji kluba. Sve se odigralo brzo, a mene je vodila samo jedna misao: da idem tamo gde me žele kako bih nastavio standardno da igram – pričao je u redakciji “Novosti” Nikola.Kad smo već kod golova, Šveđani su izračunali da je naš napadač iz tri šansi davao dva gola, pa i ne čudi da je na 19 susreta 14 puta tresao mrežu rivala, od toga četiri puta u Ligi Evrope.- Kad vratim film, sećam se samo jedne velike šanse koju sam promašio igrajući u Švedskoj. I to protiv Hanovera. Ostao sam posle kornera sam “kao duh” na pet metara, šutirao glavom, a golman je mahinalno u padu zakačio loptu koja je otišla preko prečke. Za 22 gola ove godine trebalo mi je jedno 30 šansi, ne više od toga. Bio sam efikasan kao nikad do sada, davao sam golove na razne načine i čime god sam stigao: levom nogom, desnom, glavom. Kad bi se ovako nastavilo i u Bundesligi…A, debi u Nemačkoj za njega će biti nikad lakši, ili nikad teži. Sve zavisi iz kog ugla se gleda meč protiv Bajerna na “Alijans areni”.- Ne znam da li da se radujem ili da strahujem. Bajern je gigant, čeka nas pakao, ali u takvoj utakmici nemamo šta da izgubimo. Možemo samo da dobijemo. Videćemo, znam samo da sam se sit naigrao protiv Hanovera i zato verujem da sam dolaskom u Bundesligu napravio značajn iskorak u karijeri. Nadam se da ću pomoći Grojter Firtu da obezbedi opstanak – nada se Đurđić.MIHAJLOVIĆ NA POTEZUNIKOLA je dobio poziv selektora Siniše Mihajlovića za meč protiv Čilea, ali je u poslednjem času otpao sa šireg spiska. Mihajlović je najavio da će Đurđića sigurno dobiti šansu na prijateljskoj utakmici u februaru.- Selektor je na potezu, ja sam uvek spreman da se odazovem. Nije mi bilo svejedno što sam otpao za meč sa Čileom, prosto to je prirodno. Međutim, zaista mislim da mogu da pomognem “orlovima” i nadam se da ću imati priliku da to i dokažem.

[Izvor]