samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Vujošević: Svaki meč na Jadranu je mnogo važan By: [Glasnik] Date: Decembar 08, 2012, 16:18:52

Vujošević: Svaki meč na Jadranu je mnogo važan

Posle propuštene šanse da u “pioniru” sruše veliku Barselonu, košarkaši Partizana će u nedelju (19 časova) na istom mestu ugostiti MZT iz Skoplja. Makedonski tim je debitant u Jadranskoj ligi, a rezultatima u poslednje vreme je zaslužio epitet, zajedno sa Igokeom, najprijatnijeg izennaženja.U timu trenera Aleša Pipana važne uloge imaju nekadašnji centar Crvene zvezde Uroš Nikolić i Boris Bakić, a crno-belima je pobeda neophodna kako bi zadržali drugu poziciju na tabeli regionalmog takmičenja.- Makedonski šampionprvi put učestvuje u Jadranskoj ligi. Pokazali suda zaista zaslužuju svaki respekt, pogotovu u ovom drugom delu sezone kada je ekipa doživela određene korekcije. Pre svega došao je trener Pipan i neki novi igrači, Bakić, Otašević i naš mladi reprezentativac Turanjanin, a povratkom Gečevskog, koji je jedno vreme pauzirao, oni su zaista ekipa za svaki respekt. Veoma iskusan tim, koji čine i makedonski repezentativci, tu pre svega mislim na Čekovskog i Stojanovskog, uz odličnog amerikanca Dejvisa – analizira trener Partizana Duško Vujoišević.Strateg tima iz Humske naglašava važnost utakmice.- Očekuje nasveoma značajan i težak meč i mislim da će naši igrači shvatiti upravu težinu ovih reči, kojima sam okarakterisao ekipu MZT Skopje. Praktično nama je svaka naredna utakmica uJadranskoj ligimeč koji je od ogromnog značaja, s obzirom da je jako dobro poznat novi način prolaska u Evroligu. Zbog tih okolnosti moramo da razmišljamo samo o pobedi, kako na ovom meču tako i u narednom periodu -istakao je Vujošević. Karte za susret Partizan mt:s – MZT Skopje biće u prodaji na dan utakmice dva časa pre početkana blagajni hale Pionir. Cena ulaznice za tribine je 100 dinara, a za parter 200 dinara.

[Izvor]