samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Od koga beži Vermezović? By: [Glasnik] Date: Decembar 08, 2012, 10:16:13

Od koga beži Vermezović?

JESEN je završena. Partizan je i pored rezultatskog uspeha na domaćoj sceni i trećeg mesta u grupi H Lige Evrope otišao na pauzu ispraćen ozbiljnim turbulencijama koje su bacile senku na učinak Saše Ilića i društva. Po ustaljenoj praksi, dan po završetku ciklusa pred medijima se pojavljivao trener crno-belih kako bi navijačima kluba iz Humske hladne glave sumirao ostvareno. Za tu praksu je vrlo dobro znao i Vladimir Vermezović, ali ju je zaobišao, a da pritom nije ni trepnuo.U četvrtak uveče, posle meča sa Rubinom, trener Partizana je izbegao brifing i poručio da će se sa novinarima videti tek posle Nove godine (!?). Na poziv “Novosti” tokom današnjeg popodneva lakonski je odgovorio:- Na “Areni” sam, zovite me kasnije.Naravno, stari, oprobani “dribling” je primenjen nešto kasnije kada je Vermezovićev telefon zvonio do kraja, a portparol Danilović ubrzo preneo zahtev trenera da ga niko od novinara ne zove do 14. januara. Tako je samo nastavio započeti otklon od medija koji je patentirao i pre nego što je letos lopta počela da se kotrlja po terenu. Da podsetimo, Vermezović je u vreme kada nije bio ni podložan kritici, pre priprema za početak sezone, znao da prihvati intervju, da bi kasnije u dogovoreno vreme ostao potpuno nem na pozive i poruke. Kulturno, nema šta!Vermezoviću bi trebalo da bude jasno da užarena klupa petostrukog uzastopnog šampiona Srbije ne bi bila toliko vrela kada bi se sve svodilo samo na tapšanje po ramenu i čestitanje za ostvareni rezultat. Što pre to prihvati, lakše će moći da se izbori sa “vetrenjačama” koje je neretko ove jeseni i sam projektovao. Vođen stihovima Bore Đorđevića “Ja ratujem sam” trener Partizana Vladimir Vermezović je uspeo da pronađe protivnike i tamo gde ih nije bilo, praveći tako sebi mnogo veće probleme od onih koje su donosile analize za ostvareno na terenu.Trener je pobegao sa “megdana”, ali igrači Partizana nisu.- Ako se ima u vidu ko nam je bio protivnik, ne smemo da budemo nezadovoljni. Bili smo ravnopravni sa Rubinom, imali su i oni svoje šanse, pa valja priznati da je remi najpravedniji ishod – mirno konstatuje Saša Ilić.Iskusni vezista prilikom podvlačenja crte na takmičenje u Ligi Evrope smatra da je odrađen korektan posao.- Bilo je utakmica koje smo odigrali jako dobro, ali je nedostajala sreća. Takođe, bilo je i veoma slabih izdanja. Najveći plus za ove mlade igrače je iskustvo koje bi trebalo da bude od velike koristi za njih u bliskoj budućnosti.Golmanu Petroviću je zbog sjajnih odbrana zasluženo pripao epitet najboljeg pojedinca utakmice.- Odigrali smo dobar meč i posle gola Saše Markovića pomislili da je to to, da ćemo upisati prvu pobedu u Ligi Evrope. Ipak, iskoristili su jednu našu slabiju reakciju i stigli do izjednačenja. Zadovoljan sam svojom partijom i još više činjenicom da smo na odmor otišli s dobrim rezultatom – podvukao je Petrović.STEVANOVIĆ POSLEDNJI POBEDIOOVOGODIŠNjE učešće Partizana u Ligi Evrope bilo je sedmo u grupnim fazama evropskih takmičenja. Mnogi su spremni da u startu ospore slab učinak crno-belih u grupi H sa Interom, Rubinom i Nefčijem, ali činjenice govore da je srpski šampion sa tri osvojena boda i gol-razlikom 3:8 ostvario identičan rezultat kao u premijernom učešću u Ligi šampiona 2003.Najveći uspeh ostvaren je u sezoni 2004/2005, kada su crno-beli stigli do osmine finala Lige UEFA. A poslednju pobedu u grupnoj fazi Lige Evrope, Partizan je ostvario pre tri godine pobedivši Šahtjor sa 1:0, a na klupi je sedeo Goran Plavi Stevanović.

[Izvor]