samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Bošković: Norvežanka je mene ometala; Opomena EHF By: [Glasnik] Date: Decembar 07, 2012, 04:17:46

Bošković: Norvežanka je mene ometala; Opomena EHF

NESPORTSKI gest koji je u prvi mah prošao neopaženo, onda je bio u centru pažnje, da bi se na kraju gurao pod tepih. Tokom meča prvog kola A grupe EP protiv Norveške, Selektor Srbije Saša Bošković u dva navrata je povukao protivničku igračicu Lin Jorum Suland, što se jasno vidi na snimku norveške televizije. – Ne prepoznajem sebe na snimku – kroz osmeh je rekao Bošković. – Niko neće da pusti čitav snimak. Govorio sam Suland nekoliko puta da stoji u autu. Ona je često bila u mom restriktivnom prostoru, a nisam ja na terenu.Norvežanka se žalila, ali sudije nisu primetile da ju je šef stručnog štaba našeg tima ometao. – Sve je to bilo kroz šalu, nije postojala namera da je sprečim da postigne gol. Niti je to uticalo na igru. Uostalom, kako to da se snimak pojavio dan posle utakmice? Zašto nije odmah posle meča – pita se Bošković, koji se na kraju izvinio. – Ako može da se pomisli da sam na umu imao bilo šta ružno, onda se svima izvinjavam.Selektor Norveške nije video incident, ali posle snimka je bio šokiran reakcijom srpskog trenera. – To nije fer-plej, to je nesportsko ponašanje. I dogodilo se čak dva puta. Naša igračica se baš razbesnela. Nije na meni da odlučujem da li treba da bude kažnjen – poručio je Torir Hergeirson.Ipak, norveški savez najavio je žalbu EHF. – Obavestili smo ih o svemu. Nismo im pokazali snimke i slike, ali smo im ispričali sve šta se desilo. Sada je na njima da se time pozabave – grmeo je selektor Norveške, koja u pohodima na olimpijske, svetske i evropske titule verovatno nikada nije doživela ovakvu situaciju. IZVINjENjE RSS RUKOMETNI savez Srbije se izvinjava srpskoj i evropskoj sportskoj javnosti, naročito norveškoj, njihovom timu i igračici Lin Jorum Suland, koju je za dres povukao selektor Srbije Saša Bošković.- Molimo vas da uvažite naše izvinjenje, jer se sve dogodilo u žaru borbe i ovakav propust više nikada neće da bude ponovljen od strane selektora srpske reprezentacije Saše Boškovića. U sportskom i duhu fer-pleja želimo svim učesnicima “EURO 2012″ sportsku i vitešku borbu za plasman na šampionatu – stoji u saopštenju RSS. OPOMENA EHFMenadžment završnog turnira prvenstva Evrope za rukometašice skrenuo je pažnju Evropskoj rukometnoj federaciji (EHF) na nesportski potez srpskog selektora Saše Boškovića za vreme utakmice sa Norveškom, u prvom meču A grupe u utorak.Bošković je tokom utakmice dva puta povukao norvešku reprezentativcku Lin Jorum Suland, jednom za dres, a drugi put za ruku. Ona se zbog toga požalila zapisničkom stolu, ali taj detalj, izgleda, niko od zvaničnika nije primetio.Menadžment EP 2012 pregledao je video snimak utakmice i smatra da je ponašanje trenera tokom utakmice bilo neprihvatljivo. Takođe, očigledno je da mediji, putem selekcije scena za utakmicu, nisu prikazale potpunu sliku incidenta.Nikakve akcije nisu bile izvrsene tokom utakmice, niti je bilo izjava od strane sudija i delegata, a nije bilo ni zvanicnih primedba od strane EHF.Pod postojeegulacijama nikakve disciplinarne akcije nisu pokrenute posle meca.Menadžment EP 2012 pak, dati izjavu svim delegacijama, sudijama i tehnickom osoblju da je takvo ponasanje neprihvatljivo i da zvanicnici moraju da budu na oprezu povodom slucnih prekrsaja Evropskog šampionata.EHF budui preraditi regulacije EP kako bi menadzment turnira mogao da bude u mogui da pokrene slicne slucajeve.

[Izvor]