samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Ubeđivanje nije pomoglo, i Bojović otišao iz Vojvodine By: [Glasnik] Date: Decembar 06, 2012, 21:16:00

Ubeđivanje nije pomoglo, i Bojović otišao iz Vojvodine

UBEĐIVANJE nije pomoglo. Milan Bojović, centarfor Vojvodine, danas je posle tročasovnog razgovora s Ratkom Butorovićem, predsednikom novosadskog superligaša, ipak raskinuo ugovor. Dobio je čiste papire, skoknuo do fudbalskog centra “Vujadin Boškov” da se pozdravi sa saigračima i otputovao u rodne Lučane.- Nije mi bilo svejedno, ali stegnuta srca sam prelomio i idem dalje – kaže Bojović. – Imao sam učinak i pored male minutaže i nisam bio zadovoljan. Insistirao sam da budem više na terenu, da pokažem koliko mogu, međutim…Bojović ima nekoliko ponuda iz inostranstva o kojima ne želi da govori, ali ocenjuje da je rastanak s Vojvodinom, u čijem dresu je odigrao sezonu i po, trenutno jedini izbor u njegovoj karijeri.- Žao mi je što odlazim. U trenutku kada sam se pozdravljao sa igračima, knedla mi je bila u grlu. Vojvodina će ostati moj klub. Dobio sam papire bez obeštećenja, želeli su da me zadrže, što nedvosmisleno govori koliko me ovde poštuju – kaže Bojović.Predsednik Butorović nije krio neraspoloženje što je posle Moreire, otišao još jedan sjajan fudbaler.- I pored mog ubeđivanja i višečasovnog razgovora, odlučio je da ode – ističe Butorović. – Bojović nam je mnogo potreban, ima odličan učinak bez obzira na to što nije dobijao minutažu. On je za 582 minuta na terenu dao šest golova, a njegovi igrački i ljudski kvaliteti su veliki i bitni za naš klub. Mnogo mi je žao, ali potpuno ga razumem. Ima ponude iz inostranstva, koje ne bi trebalo da odbije…Iako je Bojoviću ostalo još šest meseci ugovora, Vojvodina ga je pustila i bez obeštećenja.- Da je drugačije, bilo bi nekorektno s naše strane. Jer, Bojović je došao bez obeštećenja i nema smisla da ga sprečavamo na takav ili sličan način. Nećemo tražiti obeštećenje jer je to zaslužio. Istina je, to niko ne radi, ali na ovaj način želimo da mu se odužimo za ono što je učinio za klub – zaključio je Butorović.

[Izvor]