samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Saša Ilić: Najlepše na terenu By: [Glasnik] Date: Decembar 05, 2012, 19:17:58

Saša Ilić: Najlepše na terenu

ZA Sašu Ilića ne postoje granice. Kapiten Partizana i ikona kluba iz Humske, čovek koji je nedavno izbrojao i 600. meč u najdražem dresu, po svemu sudeći nastaviće da piše istoriju crno-belih na travnatom tepihu. On će pretposlednjeg dana ove godine proslaviti 35. rođendan, a pošto se na terenu i dalje oseća kao riba u vodi, penzija i ulazak u kožu funkcionera će najverovatnije morati da sačekaju.Trener Vermezović je pre par dana najavio da bi klub sa Ilićem trebalo da produži saradnju na još godinu dana, a kapiten šampiona je u razgovoru za “Novosti” potvrdio da još nije bacio penkalo i da će ga verovatno narednog leta iskoristiti za paraf na novi jednogodišnji ugovor.- Sada je u prvom planu da izguramo poslednju ovogodišnju obavezu protiv Rubina, a za dalje ćemo videti, o tom potom. Biće vremena za priču na tu temu – pokušao je da pobegne od priče o produžetku karijere Ilić.Na insistiranje da prokomentariše Vermezovićevu izjavu o novom ugovoru Ilić je rekao:- Ne volim da pričam o sebi. Posebno o planovima, jer je u ovom periodu igračke karijere najvažnije da me služi zdravlje. Ako na tom planu u junu bude bilo sve u redu, neće postojati nikakva prepreka da se dogovorimo o novom ugovoru. Partizan je moj klub, bio i biće uvek i nikakva uslovljavanja nisu nikada postojala, niti će. Meni je najlepše na terenu i ponoviću – ako me povrede zaobiđu, zašto da ne.Posle priča o ne tako bliskoj budućnosti valja se okrenuti i onome što sledi već sutra kada se u Humskoj spušta zavesa na prvi deo sezone.- Rubin je dolaskom u Beograd čak tri dana pre utakmice dokazao da se utakmica sa Partizanom doživljava veoma ozbiljno. Realno ne možemo da očekujemo značajnu podršku jer košarkaši u isto vreme igraju jednu od odlučujućih utakmica u Pioniru protiv Barselone, a i biće mnogo hladno. Šta je tu je, moramo da budemo koncentrisani, da odložimo razmišljanje o odmoru i odigramo maksimalno, jer bi pobeda bila od velikog značaja za naše mlađe igrače. Nadam se pobedi u jednoj otvorenoj utakmici bez mnogo kalkulisanja – završio je Ilić.

[Izvor]