samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Braća Karabatić: Poniženi smo i povređeni! By: [Glasnik] Date: Oktobar 11, 2012, 21:15:41

Braća Karabatić: Poniženi smo i povređeni!

Od stalnog dopisnikaPARIZNISMO prevaranti i hteli bismo što pre da se vratimo na teren. Tim rečima braća Karabatić, Nikola i Luka, koji su otvorili dušu novinarima “Pari mača”, brane svoju čast, posle velike afere s nameštanjem rezultata na kladionici, u šta su upletena i njihova imena, i zbog čega je protiv njih sud u Monpeljeu podigao optužnicu.- Kako smo mogli da utičemo na rezultat meča u kojem ni moj brat ni ja nismo igrali? Meč nije namešten, iako su se neki okomili da dokažu suprotno! – ističe Nikola.Stariji od dvojice braće kaže da je bio šokiran kada su inspektori posle meča u Parizu došli po njega.- Neko je došao da mi kaže da ću otići u pritvor. Imao sam vremena da se istuširam, a onda su me smestili u zasebnu svlačionicu. Kad sam izašao iz hale, na trotoaru je bilo stotine novinara, kamermana, fotografa, mnogo više nego posle našeg povratka s Olimpijskih igara iz Londona – kaže Nikola Karabatić.Sve je teško podneo i Luka.- Kada sam video medijsku buku i da su nas osudili pre nego što su nas i čuli, nisam mogao da jedem, da treniram, da spavam. Jedini trenutak spokoja bio je kada smo odigrali meč u Nemačkoj protiv Flensburga. Tada sam bio s bratom i mojim drugovima na terenu. Nisam mislio ni o čemu drugom – ističe mlađi Karabatić.Braća Karabatić, s majkom i devojkama, mir od spoljnog sveta su pronašli u svojoj kući na periferiji Monpeljea.- Pokušavamo da se zaštitimo. Ne slušamo vesti, ne čitamo novine. Inače bismo poludeli. Zbili smo redove svi petoro u kući. Sve nas je pogodila ova afera. Svi isto patimo – kaže Luka.Svi se trude da odbrane ugled.- Potpuno smo ošamućeni. Ne razumemo zbog čega su se toliko okomili na nas. Ovo je pravi košmar – ističe Nikola.Najbolji svetski rukometaš ističe da su ovom aferom povređeni i poniženi i da je to najgore od svega.- Nema reči kojima bih opisao bol koji osećam. Nismo varalice. To nisu vrednosti kojima su nas učili, to nije naša vizija rukometa – tvrdi stariji Karabatić i poručuje: – Ne sudite o nama bez dokaza.Obojica bi sad što pre na teren.- Rekao sam istinu pred sudjom. Preuzimam odgovornost za sve što sam uradio. I, spreman sam da platim za to što sam učinio – kaže Luka i dodaje: – Ali, nisam zaslužio da moja karijera bude prekinuta, da se više ne bavim mojim sportom. Želeo bih da se vratim na teren što je pre moguće. Rukomet je sve za mene. To je moja strast. Ne tražim ništa drugo, samo da mogu ponovo da igram, zajedno s mojim bratom.Istu želju ima i Nikola:- Komplikovano je projektovati se u budućnost. Imam samo jednu želju, da se vratim na parket, što je pre moguće.

[Izvor]