samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Karadžić: Kralovec ne sudi slučajno u Beogradu By: [Glasnik] Date: Oktobar 11, 2012, 20:15:08

Karadžić: Kralovec ne sudi slučajno u Beogradu

O suđenju se govori pre, a posebno posle utakmice. Da li će češki arbitar Pavel Kralovec, da bude tema pohvala ili kritika posle duela Srbija – Belgija, ostaje da se vidi. Dakle, UEFA je odredila da jedan od najzanimljivijih duela ovog kola kvalifikacija za SP vodi sudija koji iza sebe ima 59 međunarodnih mečeva.Kraloveca smo imali priliku da posmatramo nedavno kada je vodio meč Lige šampiona između Mančester Sitija i Borusije iz Dortmunda (1:1). Ostao je i upamćen po odluci iz 89. minuta kada je dosudio penal za domaćine, jer je po njegovom mišljenju naš reprezentativac Neven Subotić igrao rukom u kaznenom prosotoru…”Sport” je pozvao Milana Karadžića, jenog od naših najboljih delilaca pravde da “skenira” kolegu iz Češke.- Znate kako, teško je govoriti da li je Pavel Kralovec ovakav ili onakav sudija. Ja to pravo nemam i ne želim da se upuštam u tu misiju – počeo je razvoro Karadžić.Kako ste videli njegovu arbitražu Mančesteru?- Mislim da nije bilo elemenata da dosudi penal za domaćina. Pa i naš Subotić je dan posle utakmice izjavio: “Zar je trebalo da odsečem ruku”? Prestrogo je pokazao na belu tačku. Ruka je bila u prirodnom položaju, nije bilo namere da se spreči pogodak. Ne, nije bio penal.Čini se da je to bio jedini propust Čeha?- Da, gledano u celini dobro je odradio posao. Štaviše, sasvim dobro. Ali, ta greška je recimo kao i Mesi kada promaši penal.Kralovec je dospeo u top-klasu evropskih sudija?- Sigurno je da UEFA u njega ima poverenje. Uostalom, on nije slučajno određen da vodi meč naše reprezentacije i “crvenih đavola”. Ako znamo da je to jedan od najzanimnljivijih duela ovog kola kvalifikacija za SP, onda se sam po sebi nameće odgovor zašto je poverenje dobio upravo kolega iz Češke.Po tome, može da se očekuju kvalitetni tonovi iz Kraloveceve pištaljke?- Siguran sam da će tako da bude.Nije to bilo sve od našeg internacvionalca?- Ima jedna istina, nepisano pravilo kada je reč o nama sudijama. Kaže, što je sudija iskusniji to je i njegovo delenje pravde bolje. U tom slučaju, greške mlađih sudija se “pokrivaju” nekom vrstom neiskustva – završio je Milan Karadžić.ČEH POZNAT NAŠIM TIMOVIMAU dosadašnjoj karijeri Pavel Kralovec je tri puta bio na centru kada su igrale naše selekcije. Prvi put 2007. godine kada je vodio meč grupne faze Evropskog prvenstva za omladince (U-19) između Rusije i Srbije kada su naše nade slavile – 6:2.Čeh je dva puta izvodio igrače Partizana na centar. Najpre u Štutgartu 2008. godine na meču grupne faze Kupa UEFA kada su crno-beli poraženi (0:2), a onda i u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv finskog HJK kada je tim iz Humske slavio kao gost – 2:1.

[Izvor]