samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đoković: Baš dobro serviram By: [Glasnik] Date: Oktobar 10, 2012, 16:22:15

Đoković: Baš dobro serviram

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala turnira iz Masters serije 1000 u Šangaju pošto je danas savladao Bugarina Grigora Dimitrova sa 6-3, 6-2.Drugi reket sveta je rutinski preskočio još jednu stepenicu na turniru u Šangaju od starta pokazavšu Dimitrovu da nema nameru da mu progleda kroz prste. Posle lako dobijenog prvog seta, naš teniser je napravio brejk i odmah slomio psihološki otpor protivnika.Dimitrov je uspeo da dobije još samo dva gema na svoj servis (3:2), ali mu je Đoković u sedmom gemu oduzeo servis i potom na svoj početni udarac iskoristio prvu meč loptu.Đoković je ocenio da je servis bio ključ lake pobede nad Bugarinom.- Bio sam zadovoljan kako sam servirao u Pekingu, a očigledno da je taj udarac nastavio da me služi i ovde u Šangaju – rekao je Đoković.Drugi reket sveta današnjem protivniku nije pružio ni jednu brejk šansu, a četiri puta je na svoj servis osvojio gem bez izgubljenog poena.- Očigledno je da sam dosta napredovao u ovom elementu igre. U današnjem meču sam se potpuno oslonio na servis i to mi je dalo ogromnu prednost, jer sam veliki broj poena osvajao brzo i lako – rekao je Đoković, koji se u narednom kolu sastaje sa Špancem Felisijanom Lopezom.Ukoliko srpski teniser trijumfuje u Šangaju, a Rodžer Federer izgubi pre četvrtfinala, to će značiti povratak Đokovića na prvo mesto ATP liste.Protivnik Đokoviću u narednoj rundi biće Španac Felisijano Lopes koji je savladao Filipa Kolšrajbera iz Nemačke sa 6-3, 6-4. Đoković i Lopes su se do sada sastajali četiri puta i sva četiri meča dobio je srpski teniser.

[Izvor]