samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Ivanjičani ljuti: Sramno suđenje u Humskoj! By: [Glasnik] Date: Oktobar 09, 2012, 21:14:50

Ivanjičani ljuti: Sramno suđenje u Humskoj!

Isprsio se “mali” Javor pred višestrukim šampionom Srbije. Bili su Ivanjičani na putu da naprave veliko iznenađenje na travi Humske, ali kobni 55. minut i u najmanju ruku čudna odluka sudije Srđana Obradovića iz Jagodine, preokrenula je situaciju na vodenicu šampiona. Odlično je Javor parirao do tog trenutka, pa je u nekoliko navrata i opasno pripretio velikom favoritu.A onda je na scenu stupio sudija Obradović. Nigerijac Onjilo Ifeani našao se pred golom Partizana gde je sapleten. I umesto na belu tačku, kako su Ivanjičani očekivali, sudija je pokazao put u svlačionicu Javorovom napadaču. Taj momenat je, po mišljenju čelnih ljudi Javora, odlučio utakmicu.- Suđenje je bilo sramno! To što se odigralo u 55. minutu meča odlučilo je pobednika. Gospodin iz Jagodine nije svirao čist jedanaesterac za nas, ali mu to nije bilo dovoljno, već je isključio našeg najboljeg igrača zbog navodnog simuliranja i time skrojio rezultat. Suđenje je bilo pristrasno svih 90 minuta i ovakvim arbitrima nema mesta na superligaškoj sceni. Punih 18 meseci ograđivali smo se od komentara suđenja, ali dara je prevršila meru. Stavili smo primedbu na suđenje, jer nas je gospodin iz Jagodine ponizio – sa puno gorčine u glasu kaže „Sport“ Dragan Lazović, predsednik Javora.Znali su u taboru belih da je Partizan goropadan na svom terenu, da nemilice puni mreže rivala, ali je trener Mladen Dodić sa sardnicima iskovao sjajnu taktiku. I sa igračem manje Javor je imao sjajnu priliku da iznenadi favorita, ali je Brazilac Eliomar Silva olako prokockao lepu priliku.- Naš napadač Onjilo tvrdi da je sapleten u kaznenom prostoru i nema razloga da mu se ne veruje. To je bio ključni trenutak, ostali smo sa igračem manje, a takav hendikep protiv tima kakav je Partizan teško ko može da nadoknadi. Da smo dobili penal, pitanje je kakav bi ishod bio na kraju. Moji igrači zaslužuju čestitke, jer su za četiri dana protiv Zvezde i Partizana pružili dobru igru koja, nažalost, nije donela i rezultate – kaže trener Mladen Dodić.U taboru ivanjičkog superligaša žele što pre da zaborave duele protiv večitih rivala i pokušaju da se skoncentrišu na naredne mečeve. Pauza u prvenstvu će im, zato, u neku ruku i dobro doći, kako bi se ekipa osvežila za utakmicu protiv Slobode.ONJILO POTRESEN I ZBOG STOJKOVIĆANigerijac Ifeani Onjilo bio je vidno potresen posle svega što se dogodilo u Humskoj.- Izuzetno mi je teško. Posebno sam potresen zbog povrede golmana Stojkovića, jer je iz nenamernog duela golman Partizana izašao povređen. Uz to, desio se i 55. minut kada sam zakačen po nozi pao u kaznenom prostoru Partizana. Nažalost, ni kriv ni dužan morao sam u svlačionicu – priča Onjilo.

[Izvor]