samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Novak: Svestan sam uloge favorita u Pekingu By: [Glasnik] Date: Oktobar 04, 2012, 04:15:23

Novak: Svestan sam uloge favorita u Pekingu

DVA gema je Karlos Berlok uzeo Novaku Đokoviću na Ju-Es openu prošle godine, a u sredu je u Pekingu uspeo da osvoji četiri.Argentinac baš leži najboljem srpskom teniseru, koji je u drugom kolu turnira serije 500 (tvrda podloga, 2.205.000 dolara) održao predavanje na temu “Kako ekspresno završiti posao protiv autsajdera” – 6:1, 6:3. Tek nešto više od sat vremena je trebalo prvom nosiocu da pregazi sve nade Argentincu i da se plasira u četvrtfinale, gde ga čeka Jirgen Melcer. Austrijanac je izbacio šestog nosioca Aleksandra Dolgopolova – 7:6 (11:9), 2:6, 6:1. Potencijalni protivnik u polufinalu je Francuz Rišar Gaske, dok iz druge polovine žreba vreba njegov sunarodnik Žo-Vilfred Conga (treći nosilac). Španac David Ferer (drugi) je zbog povrede predao duel prvog kola Jen Hsun Luu. – Na startu turnira sam imao malo problema u drugom setu, jer je Berer sjajno servirao. Ipak, sada sam bio rešen da što pre izborim pobedu – poručio je Đoković.Našeg asa već vide na tronu Kina opena, kao što je to bilo 2009. i 2010. godine. – U tenisu je sve moguće i ne treba potcenjivati nijednog rivala. Mnogo dobrih igrača nastupa u Aziji, ali svestan sam uloge favorita na ovom turniru. Očekuju me sve teža nadmetanja, jer posle Šangaja sledi indor sezona u Evropi.Sudeći po dosta dobrom startu u Pekingu, Novak je na pravom putu da dostigne formu za furioznu završnicu sezone i poslednje trzaje ka prvom mestu na ATP listi. – Idem korak po korak. Imao sam pauzu od tri nedelje posle Ju-Es opena, koju sam iskoristio da se što bolje spremim za azijsku turneju. Dobro se osećam i nadam se da ću dogurati do samog kraja u Pekingu – kuca u drvo Novak Đoković.POKLONI OD NAVIJAČA NEKIM teniserima je mrsko da idu na Daleki istok, a neki jedva čekaju azijsku turneju. – Obožavam kineske navijače, veoma su strastveni. Uživam u svakom trenutku na turniru, pogotovo kada me zasipaju darovima. Svaki dan dobijam različite poklončiće, ili u hotelu ili na treninzima. Uvek mi prirede neko iznenađenje – oduševljen je Đoković tretmanom u kineskoj prestonici.

[Izvor]