samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Đoković prepustio Bereru jedan set By: [Glasnik] Date: Oktobar 03, 2012, 04:15:09

Đoković prepustio Bereru jedan set

MESEC dana pauze ostavilo je traga na drugom teniseru planete, koji nije nagazio papučicu za gas od samog starta lude azijske vožnje. Novak Đoković izgubio je drugi set protiv 123. igrača na ATP listi, Nemca Mihaela Berera, ali se pobeda u prvom kolu Pekinga gotovo nije dovodila u pitanje – 6:1, 6:7 (3:7), 6:2. Posle dva sata igre, prvi nosilac na turniru serije 500 (tvrda podloga, nagradni fond 2.205.000 dolara) obezbedio je plasman u drugu rundu i okršaj sa Argentincem Karlosom Berlokom. – Kina open mi uvek probudi najlepša sećanja, jer sam u Pekingu 2008. osvojio olimpijsku bronzu. Zato uvek imam najviše ciljeve na ovom turniru – istakao je Đoković, šampion iz 2009. i 2010.Najbolji srpski teniser prošle godine je propustio nadmetanje u kineskoj prestonici zbog povrede, pa ima priliku da sakupi značajan broj bodova. Pogotovo što do samog finala i potencijalnog okršaja sa Congom ili Fererom, ima potpuno otvoren žreb. Već sledeće nedelje će biti druga priča, jer na mastersu u Šangaju učestvuje Rodžer Federer. Švajcarac je prethodnih godina uglavnom propuštao azijsku turneju, ali u utorak je obavestio organizatore da, ipak, stiže na turnir. – Imao sam dosta uspeha u Šangaju i biće fantastično vratiti se u grad koji ima sjajne navijače – pokušava Federer da podmiti publiku lepim rečima.Endi Marej je ove sedmice u Tokiju, ali sledeće će pokušati opet da pomrsi račune Novaku u nameri da se vrati na svetski tron. – Marej igra bolje nego nikad. Pobedio me je u finalu Ju-Es opena i osvojio prvi grend slem. Verujem da se neće zaustaviti na tome. Ima kvalitet da uzme još nekoliko titula, što znači da će mi biti veliki protivnik do kraja sezone – oprezan je Đoković.JANKO SPREMA REVANŠ VIKTOR Troicki prošao je u drugo kolo turnira u Tokiju (tvrda podloga, 1.280.565 dolara), gde će odmeriti snage sa Milošem Raonićem, a u sredu startuje i Janko Tipsarević. Treći nosilac opet će igrati protiv Francuza Žila Simona, koji ga je savladao u polufinalu Bangkoka prošle nedelje.

[Izvor]