samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Beograd: Majka ubila bebu staru 40 dana By: [Glasnik] Date: Maj 23, 2012, 16:35:21

Beograd: Majka ubila bebu staru 40 dana

BEBU od svega četrdesetak dana rano jutros ubila je majka u porodičnom stanu u Banatskoj ulici u Zemunu. S. J.(26) je nožem nekoliko puta ubola svog sina dok je otac bio u susednoj prostoriji. Majka je odmah uhapšena, a ubistvo će verovatno biti okarakterisano kao čedomorstvo. Pre ubistva S. J. je, kako saznajemo, sa mužem sedela do ranih jutarnjih sati, a onda je otišla da podoji bebu. Muž je čuo da se u drugoj sobi nešto čudno dešava, ali kada je stigao već je bilo kasno – zatekao je mrtvu bebu prekrivenu krvlju. On je i obavestio policiju i Hitnu pomoć o tragediji koja se dogodila. S. J. je privedena i određeno joj je policijsko zadržavanje do 48 sati. Otac ubijenog dečaka bio je u šoku i jedva je istražiteljima uspeo da objasni šta se dogodilo. Kako nezvanično saznajemo S. J. nije bila duševno bolesna, a susedi kažu da je porodica živela skladno i da ništa nije ukazivalo da bi mogla da se desi tako strašna tragedija. – Bili su jako srećni kada su dobili sina i čini mi se da su bili veoma nežni i pažljivi prema njemu – priča komšinica nesrećne porodice. – Nisam primetila da su imali ikakvih problema, pomagali su im i roditelji. Juče sam ih videla u parku sa sinom, razgovarali smo o bebi i njenom zdravlju. Bili su veseli kao i uvek. Šokirala sam se kada sam saznala šta se dogodilo. S obzirom da je beba rođen 11. aprila, tužilaštvo će ubistvo verovatno tretirati kao čedomorstvo, a uzrok je, kako se pretpostavlja, posporođajna depresija. Čedomorstvo se po našem zakonu, kao i svuda u svetu, smatra privilegovanim ubistvom, što znači da se za ovo delo izriču blaže kazne. Krivični zakonik za ubistvo bebe predviđa kaznu od šest meseci do pet godina zatvora. Sudije, međutim, retko izriču najstrožu kaznu.

(izvor)