samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Ada: Ubio oca pesnicama By: [Glasnik] Date: Maj 22, 2012, 23:48:05

Ada: Ubio oca pesnicama

SUKOB oca i sina u Adi pretvorio se u – tragediju. Radivoj Glavaš (64) poklekao je pod udarcima svog naslednika Miroslava (36), a posle nekoliko časova, ne dolazeći svesti – preminuo.Sve se zbilo u ponedeljak predveče u kući Glavaša, u Ulici Branka Radičevića 10. Policija, u interesu istrage, ne saopštava detalje ove porodične drame, kojoj su, osim glavnih aktera, prisustvovali Radivojeva supruga Dušanka i njena skoro nepokretna majka. Radivoj je, nezvanično saznajemo, po običaju, u alkoholisanom stanju došao kući, a zatim počeo da vređa ukućane i preti im. Isprečio mu se sin, nastojeći da zaštiti majku i baku. Izbezumljeni Miroslav bezuspešno je oca ubeđivao da ućuti i ode na spavanje, a onda je, potpuno izgubivši živce, zamahnuo pesnicom. Pljuštali su udarci, dok se Radivoj nije stropoštao na pod. Malo se pribravši, Miroslav je tek tada shvatio šta se desilo i pozvao Hitnu pomoć. Ocu, nažalost, nije bilo spasa.Ubrzo je intervenisala policija i, nakon što uzela izjave, privela Miroslava, odredivši mu meru 48-časovnog zadržavanja. Osumnjičeni je odmah rekao da nije imao nameru da oca ubije, već samo da ga, dok se ne otrezni, spreči da sve u kući maltretira. U policijskoj stanici je, prilikom saslušanja, saznajemo iz naših izvora, izjavio:- Dugo smo trpeli njegovu torturu, koja je s vremenom bivala sve učestalija i izraženija. Kad god bi otac pijan stigao iz kafane usledio bi žestok sukob. Nije imao nikakvog obzira, pa sam morao fizički da ga sprečim da nam ne napravi neko zlo. Da poludiš. Na kraju mi je pukao film. Strašno mi je što se ovo dogodilo…UZROK JOŠ NEPOZNAT TELO Radivoja Glavaša, po nalogu istražnog sudije, poslato je na Institut za sudsku medicinu u Novom Sadu. Obdukcijom treba da se utvrdi tačan uzrok smrti, što će usloviti preciznu kvalifikaciju dela osumnjičenog, koji se zasada tereti da je počinio – nasilje u porodici. Radivoj će, inače, u sredu biti sahranjen na pravoslavnom groblju u svom gradu.Miroslav, kada je zakon u pitanju, nije problematična osoba. Miran, tih, nenametljiv. Sa ocem i majkom obrađivao je zemlju. Vredni ljudi, kažu šokirane komšije, uz napomenu da su Glavaši bili prilično zatvorena porodica. Slabo su kontaktirali i s najbližim okruženjem. Skoro da im niko nije dolazio, pa su njihove razmirice i tuče oca i sina ostajale skrivene iza visokih kućnih zidova i uglavnom zatvorene kapije. Sve do – kobnog trenutka. TAJANSTVENA PORODICA – NE mogu ništa loše da kažem za Glavaše, pogotovo za Miroslava, koji se kao mlad čovek okrenuo poljoprivredi. Radivoja smo viđali pijanog, ali nismo znali šta im se u kući dešava. Nije nas, uostalom, ni zanimalo. Gledaš svoja posla. Svi imamo neke probleme i način kako da ih rešavamo. Žao mi i njega i sina mu, ali i te dve žene, koje sada ostaju same – kaže komšija.

(izvor)