samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Kićanović: Trofej iz Istanbula kruna za ceo život By: [Glasnik] Date: April 18, 2012, 09:55:44

Kićanović: Trofej iz Istanbula kruna za ceo život

TOG leta 1991. Kićanović me je postavio za trenera Partizana. Nadam se da sam se klubu bar malo odužio. Kićo, sve ovo za tebe nije dovoljno, ali ti hvala od srca – podsetio je Željko Obradović, suveren evropske košarke, sa kim je Partizan počeo da izrasta u giganta i koji se 16. aprila 1992. popeo na evropski presto.- U mojoj glavi i srcu kao da je to bilo juče. Taj veličanstveni osećaj, evo, nosim već 20 godina, a sigurno će tako biti do kraja života – prisetio se u ponedeljak uveč Dragan Kićanović najsjajnijeg trenutka u prebogatoj Partizanovoj istoriji, poslednjih koraka do trona, ali i prvih u vladavini Evropom. – Za nas je bilo šokantno da smo izborili plasman na fajnal-for, jer smo sve utakmice, osim jedne četvrtfinalne, igrali van Beograda. Imali smo mlad tim, sa mladim trenerom, ali sa verovanjima da možemo da ostvarimo nešto veliko. Noć pred finale je bila kao svaka druga, a posle luda noć.* Kakva je atmosfera bila na putu od hotela do dvorane?- Niko nije verovao da smo u autobusu koji nas vozi na finale. Bio je muk.* S vašim dolaskom u Partizan, prvo u svojstvu igrača, a posle i direktora, promenio se tok srpske košarke. Partizan je postao naš najtrofejniji klub. Kako gledate na to?- Zaboravio sam. Bilo pa prošlo, sad lepše.* Koliko su iskustva sa F4 u Ganu 1988, gde je Partizanu nametnuta uloga favorita, pomogla da drugačije gledate na odlazak u Istanbul?- U Ganu smo imali ekipu koja se po kvalitetu još u Evropi nije pojavila. Bila je mlada i neiskusna, sa mladim trenerom (Vujošević imao 29 godina). Tadašnje takmičenje bilo je pod patronatom FIBA, koja je, umesto da nam pomogne, dala neka nebulozna pravila kako da se ponašamo, što je bilo pogrešno. Iako smo u Istanbulu imali mlađi tim, uprava je bila iskusnija, znali smo kako da usmerimo momke samo na igru.* Kako ste se osećali kada je Đorđević pogodio trojku?- I sad, kada gledam snimke, ne vidim veliko radovanje. Bio je to pravi šok u pozitivnom smislu. Nisu momci bili svesni šta su uradili.* Kad ćete biti svesni?- Bićemo za jedno deset godina.

(Izvor).