samo-opusteno Sportske Vesti
Pages: 1
Babović: Iritiraju me omalovažavanja, idem u junu By: [Glasnik] Date: April 16, 2012, 11:42:31

Babović: Iritiraju me omalovažavanja, idem u junu

OD mračne epizode i crvenog kartona u Genku, do čoveka od punog poverenja Avrama Granta. Zamenik kapitena Partizana Stefan Babović rastao je u poslednjih osam meseci zajedno s ekipom i sada, šest kola pre kraja prvenstva, može zadovoljno da trlja ruke. Osnovni cilj je na korak od ostvarenja, Partizan od subote uveče ponovo greje “+10″ i peta uzastopna titula je nadohvat ruke. Vezista Partizana je profitirao i individualno s obzirom na to da mu je izraelski stručnjak pronašao mesto u timu na kojem je daleko iskorišćeniji nego ranije.Koliko je promena pozicije doprinela da se o vašim partijama ovog proleća priča s većim poštovanjem?GRANT JE PRAVI SMENA trenera Partizana u zimskoj pauzi izazvala je mnogo bure? – Jasno je da je teško ponoviti rezultate koje je Stanojević imao s ekipom. Mislim da je Grant odličan stručnjak i da sve radi kako bi trebalo. Stoji i činjenica da nas u pojedinim utakmicama, konkretno u duelima u kupu sa Zvezdom, lopta baš nije slušala.- Moram da priznam da sam prezadovoljan ulogom zadnjeg veznog – kaže Babović. – U potpunosti mi odgovara, jedino je mali problem što se kod nas igraju neke čudne formacije, pa nije lako maksimalno doći do izražaja. U svakom slučaju, ne bih imao ništa protiv da u nastavku karijere ovo mesto bude moje.Da li ste na početku sezone, posebno posle evropskog posrtanja i eliminacije od Šamroka sumnjali u mogućnosti tima?- Apsolutno ne. Dogodilo nam se nešto što je teško i objasniti i prihvatiti, ali smo znali da moramo da guramo dalje, da se kroz dobre igre u prvenstvu iskupimo pred našim navijačima. Pritom svi u Srbiji godinama jure naš skalp, tako da nije bilo nimalo lako doći do situacije u kojoj se trenutno nalazimo, a to je da nas šest kola pre kraja sezone samo teorija deli od pete uzastopne titule.Omalovažavanje uspeha crno-belih do polufinala Kupa Srbije bilo je usmereno ka činjenici da klub iz Humske ima mnogo “prijateljskih” utakmica i pomoć sudija. Posle mečeva s Crvenom zvezdom počelo je da se govori kako večiti rival ima najbolji tim u Srbiji. Koliko vam to smeta?ODLAZIM U JUNU KLUB u letnjem prelaznom roku očekuju značajne promene u igračkom kadru. Da li ste i vi u grupi igrača koji odlaze? – Najverovatnije ću napustiti Humsku. Vreme je da odem, za dve godine sam osvojio dva trofeja, treći je vrlo blizu. Promene u igračkom kadru bi mogle da se odraze na učinak tima, biće dosta odlazaka, ali verujem da će mlađi igrači stasati na pravi način. U stvari, siguran sam, jer će pored sebe da imaju veličine kakvi su Saša Ilić i Zvonimir Vukić.- Najbitnije je da smo mi na pragu pete uzastopne titule, da se i dalje pitamo u našem prvenstvu. Sve dok mi ređamo trofeje u našoj riznici, neka priča ko šta hoće. Iskreno, malo iritiraju te priče, jer posle Zvezdinih pobeda protiv nas stiče se utisak da su oni uradili nešto neverovatno, osvojili maltene ponovo Kup šampiona, a kada mi osvajamo trofeje, uvek se baca mrlja na rezultat. Slična prašina se dizala i prošle sezone kada smo prošli dalje u kupu, a Zvezda pobedila u revanšu.Koliko dvomeč kupa s Zvezdom može da ima uticaj na raspored snaga u srpskom fudbalu u budućnosti?- Čestitaću Zvezdi i ovom prilikom na prolazu u finale. Ipak, ne treba bežati od činjenice da je to polufinale kupa i da Zvezda još ništa nije osvojila, a da smo mi nadohvat titule. Mogu da razumem da smo dosadili ljudima zbog uspeha u poslednje vreme, ali to ne znači da je motiv kod nas manji. Naprotiv, čini mi se da je iz godine u godinu sve veći.Tenzija koju donose utakmice komšija s Topčiderskog brda ne izlazi iz okvira fudbalskog terena. Najbolji primer za to su brojna prijateljstva iz rivalskih tabora. Veliki ste prijatelj sa Duškom Tošićem, da li ste se videli posle revanša kupa?- Naravno! Čestitao sam mu i rekao da mi je veoma drago jer je odigrao odlično, ali, normalno, nije mi bilo po volji što se on na kraju radovao pobedi – zaključio je zamenik kapitena Partizana.LIČNA KARTAIme i prezime: Stefan BabovićRođen: 7. januara 1987. u BeranamaVisina: 180 cmTežina: 75 kgPozicija: vezni igračKarijera: Partizan (2004-2006) 36/4, OFK Beograd (2006-2008) 42/9, Nant (2008-2010) 33/0, Fejenord (pozajmica 2009-2010) 10/1, Partizan (2010-?) 42/11Reprezentacija: mlada (2006-2008) 15/5, A tim (2007-2008) 4/0

(Izvor).