samo-opusteno Support Centar :: PC Klinika
Pages: 1
[Pomoć] Veliki problem By: gonss Date: April 01, 2012, 15:19:40
Poz svima, želeo bih sve da vas zamolim za pomoć. Naime, kompjuter mi je od jednom počeo strašno, ali baš strašno da baguje i koči. Sve je bilo normalno i sve je lepo radilo. Dok sada npr. ovde na forumu pritisnem "forum" i ono sve zabaguje, ne mogu da pomeram miš i posle minut-dva ono se sve odbaguje, e pa onda kad oću da skrolam moram još minut da sačekma i tako stalno. Ili bilo gde na kompu da odem, ako oću neki folder ili nešto isto je tako, ceo komp stane i ne mrda se ništa , pa posle određenog vremena proradi.
Pa bih vas molio za pomoć, hvala.
Odg: [Pomoć] Veliki problem By: NiKooLaa Date: April 01, 2012, 16:05:56
Koje su ti specifikacije računara?
Kad si poslednji put dizao sistem? Imaš neki AV? Da nije otišla grafička?
Odg: [Pomoć] Veliki problem By: SStefan Date: April 01, 2012, 16:59:27
Imao sam takvih problema na starom kompjuteru evo njegovih specifikacija:
512mbRam
1.6GHz Procesor
Graficka integrisana
A kad sam srusio sistem normalno je radio
Odg: [Pomoć] Veliki problem By: gonss Date: April 01, 2012, 17:22:31
RAM mi je 1 GB.
Rušio sam poslednji put pre mesec dana, ali svi ruše nakon 6 meseci, jedini ja nakon 1 mesec -.-
Sada sam otvarao kućište i sve očistio, malo je bolje, ali nije to to. Ne znma šta da radim više.
Odg: [Pomoć] Veliki problem By: SStefan Date: April 01, 2012, 17:25:41
A kolko imas anti virusa ili mozda imas neke programe kao tune up,
Pogledaj i ovo:
Windwos 7 System Req:
Citat
    1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor

1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)

16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)

DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

Odg: [Pomoć] Veliki problem By: Karudijan Date: April 01, 2012, 17:28:42
Pitanje je da li je problem hardverski ili softverski.
Možda je kao Nikola što kaže problem u grafičkoj,a možda je do procesora,memorije.
Da li si instalirao ili reinstalirao neki deo hardvera ili softvera, koji bi mogao da izazove problem?
Da li je bilo poremećaja u električnoj mreži? Sistem je podložan uticaju eventualnih električnih udara iz mreže, koji mogu da izazovu oštećenje jedne ili više komponenti. Električni "šok" može da dođe i sa "sporednog ulaza", odnosno kroz telefonsku liniju i preko modema, u slučaju vremenske oluje i udara groma u telekomunikacione linije.
Da li je otvarano kućište računara, i da li je pri tom dodirivana unutrašnjost, bez prethodnog oslobađanja statičkog elektriciteta (preko uzemljenja)?

Vidi skini program "Everest" i uradi sa njim testove za procesor,memoriju,grafičku...Skeniraj ga i sa nekim AV i Antimalverom.
Odg: [Pomoć] Veliki problem By: StevenHoking Date: April 01, 2012, 17:28:53
Ja sam negde čuo da je samo jedan antivirus moguć na računaru, ako ih imaš više onda koči računar.
Samo treba voditi računa o tim virusima i nema brige. Naravno, nemoj baš puniti kompjuter glupostima ako ti ne trebaju, i to je to.
Odg: [Pomoć] Veliki problem By: gonss Date: April 01, 2012, 17:46:38
Da li si instalirao ili reinstalirao neki deo hardvera ili softvera, koji bi mogao da izazove problem?
Nisam, to ništa nisam dirao.
Da li je bilo poremećaja u električnoj mreži? Sistem je podložan uticaju eventualnih električnih udara iz mreže, koji mogu da izazovu oštećenje jedne ili više komponenti. Električni "šok" može da dođe i sa "sporednog ulaza", odnosno kroz telefonsku liniju i preko modema, u slučaju vremenske oluje i udara groma u telekomunikacione linije.
Ne, valjda je u centru Beograda struja odlična. :)

Da li je otvarano kućište računara, i da li je pri tom dodirivana unutrašnjost, bez prethodnog oslobađanja statičkog elektriciteta (preko uzemljenja)?
Otvarao sam malo pre kućište, usisivačem svu prašinu očistio, krpom sve prebrisao i ostavio jedan deo otvoren. Možda je tako lakše :)
Ali sam pre toga sve kablova izčupao i kućište odneo na terasu i tamo sredio.
Vidi skini program "Everest" i uradi sa njim testove za procesor,memoriju,grafičku...Skeniraj ga i sa nekim AV i Antimalverom.
Sad ću da skinem taj Everest i da ti javim, btw. hvala.
Ja sam negde čuo da je samo jedan antivirus moguć na računaru, ako ih imaš više onda koči računar.
Samo treba voditi računa o tim virusima i nema brige. Naravno, nemoj baš puniti kompjuter glupostima ako ti ne trebaju, i to je to.
Ma imam kasperski, i sad ću da stavim da malo pregleda i počisti računar. Takođe, sve što skinem, ja to obrišem u roku dan-dva.
A kolko imas anti virusa ili mozda imas neke programe kao tune up,
Pogledaj i ovo:
Windwos 7 System Req:
Citat
    1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor

1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)

16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)

DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver
Ma, 32 bita je i sve je sasvim uredu što se tiče specifikacija, ne znam šta je sad problem.
Odg: [Pomoć] Veliki problem By: DaRkOoO Date: April 02, 2012, 14:56:13
Kakav ti je procesor ?
Moze biti da je do RAM-a.Sedmica sama pojede oko 600mb RAM-a cini mi se (moja x64 jede ~1.6GB), i plus firefox na primer je dovoljno da ti iskoristi svu RAM memoriju.