samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Piksi: Bomba od huligana koji navijaju za Zvezdu By: [Glasnik] Date: Mart 05, 2012, 08:00:45

Piksi: Bomba od huligana koji navijaju za Zvezdu

BOMBAŠKI napad na rodnu kuću Dragana Stojkovića Piksija u niškom prigradskom naselju Pasi poljana izvela je grupa navijača Crvene zvezde. Ovu tvrdnju proslavljeni fudbaler je izneo u intervjuu za japanski „Kjodo njuz“.Bacanje „kašikare“ u dvorište doma „pete Zvezdine zvezde“ i aktuelnog trenera trenera Nagoje, jedna je od vodećih tema i u Japanu. Stojković je u razgovoru za „Kjodo njuz“ otvorio dušu i pojasnio svoje tvrdnje o nedavnom događaju u niškom predgrađu.- Od policije u Srbiji sam čuo da je verovatnoća 99 posto da su to uradili huligani koji navijaju za Crvenu zvezdu – kazao je Piksi. – Prema informacijama kojima raspolažem, siguran sam da oni stoje iza toga. To je bio bezumni akt. Sada ćemo da vidimo šta će da uradi istraga.DNK PROFIL NIŠKA policija u istrazi pokušava da utvrdi da li na kašiki bombe koja je pronađena nedaleko od mesta eksplozije ima biološkog materijala koji bi mogao da dovede do DNK profila napadača. Kako saznajemo, hemijski reagensi ukazuju na prisustvo biološkog materijala. Međutim, još nije poznato da li je to dovoljno da se utvrdi DNK.A u rasvetljavanju ovog bombaškog napada koje se vodi u dva pravca paralelno, inspektori Policijske uprave u Nišu uveliko su istraživali mogući motiv tražeći ga upravo u sukobu navijača sa Piksijem 16. januara u Beogradu.Stojković je tada sedeo sa prijateljima u „Red kafeu“ na „Marakani“, kada su mu prišla trojica mladića i bez okolišanja mu poručila da mu zabranjuju da sedi u tom lokalu i da mu je bolje da ode, što je on i učinio.- Imao sam problem pre mesec dana, kada su došli za moj sto – ispričao je Stojković za „Kjodo njuz“. – Pio sam kafu sa prijateljem kada su došli i bili agresivni. Zahvaljujući mojoj smirenoj reakciji nije izbio incident, rekao sam im da nema problema. Nakon toga svi su čuli šta se dogodilo, bilo je teško to sakriti. Sada se spekuliše o tome da su uplašeni zbog sledećeg koraka koji su načinili. Biću svedok i reći ću šta se dogodilo.Posle ove neprijatnosti, proslavljeni fudbaler je odlučio da stavi tačku na taj incident. Istakao je i da će uvek rado doći u Ljutice Bogdana, uz nadu da se ovakve neprijatnosti neće ponoviti.Uspešni trener japanske Nagoje s puno gorčine rekao je i da se posle svega mnogi pitaju zašto Piksija više cene u inostranstvu nego u sopstvenoj zemlji Srbiji.

Izvor: Novosti