samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Ostojić i Jojić: Upijamo svaki savet By: [Glasnik] Date: Februar 13, 2012, 19:10:07

Ostojić i Jojić: Upijamo svaki savet

KADA su pre mesec dana potpisivali četvorogodišnje ugovore s Partizanom, istakli su da im je to velika čast i da će dati sve od sebe da opravdaju poverenje ljudi iz kluba. Da su ove reči bile istinite i verodostojne dva Miloša, Ostojić i Jojića, potvrđuje njihov kvalitetan rad na svakom treningu i zalaganje na svakoj utakmici. Tako je bilo na pripremama u Izraelu, gde su dva crno-bela bisera svim srcem borila za šampionski dres.- Prvi deo smo odradili baš kako treba. U tome su nam mnogo olakšali sjajni uslovi koji smo imali. Samim tim i kvalitetan rad nije mogao da se izbegne. Kada se na sve to dodaju kvalitetne provere, utisak je veoma pozitivan – kaže Ostojić.Ništa manje oduševljen pripremama u Hercliju nije ni Jojić:- Bilo je odlično, jer smo sve što je od nas traženo uradili veoma dobro. Počev od pojedinačnih zadataka, preko treninga, do utakmica koje smo sve tri rešili u svoju korist. Svi smo zadovoljni kako je prvi deo prošao.PARTIZAN NA PRVOM MESTU Iako je trend u Evropi, od skoro i kod nas, da tek što mladi igrači uđu u prvi tim napuste klub, ovaj dvojac se po tome razlikuje. – Prvi mi je cilj da se ustalim u startnih 11 u Partizanu. Naravno da mi je kasnije želja da nastavim karijeru u inostranstvu i da se, potom, jednog dana vratim u voljeni klub, kao što su to uradile legende koju su trenutno s nama – kaže Jojić Ostojić je direktniji kada je ova tema u pitanju: – O tome još ne razmišljam. Dok sam u Partizanu, potpuno sam okrenut njemu.Zadovoljstvo i nestrpljenje za nastavkom priprema, koje izbija iz njih, “vidljivo” je golim okom. Ono je još dodatno pojačano ledenim dobom u Beogradu.- Kada smo bili u Izraelu jedva sam čekao da se vratim kući, jer su mi nedostajala porodica, grad, prijatelji… Sada, kada smo videli kakvo je vreme ovde, jedva čekam da odem u Antaliju. Iako nas tamo očekuje žešći rad, napor, više utakmica – priča Jojić.Iako je i njemu snega preko glave, Ostojić, stariji od dva Miloša, nije mnogo komentarisao ledom okovan Beograd, već je više usmeren prema Turskoj:- Za razliku od prvog dela priprema, očekujem da u drugom više vremena posvetimo taktičkim varijantama. U tome će nam mnogo pomoći kvalitetni rivali s kojima se sastajemo. Pored toga nadogradićemo rad iz Izraela, kako bi sve bilo uredu za start nastavka Superlige.S obzirom na godine koje imaju, Ostojić (20) i Jojić (19) su se u Izraelu prvi put u karijeri susreli s trenerskom veličinom kakva je Avram Grant. I, obojica ne štede komplimente na račun novog šefa stručnog štaba.- Nisam imao prilike do sada da učim od takvog trenera. Rad s njim je izvrstan! Želim da upijam svaki savet, koji će mi mnogo značiti za nastavak karijere – kaže štoper Ostojić.Na reči saigrača se nadovezao ofazivni vezista Jojić:- Drago mi je što me prvi put trenira jedan od najpoznatijih stručnjaka u Evropi. Svi pokušavamo da što pre prihvatimo njegov način rada, pre svega mislim na novine koje je uveo. Smatram da smo svi za ovaj period, koliko smo zajedno, uspeli u tome.Kako stvari stoje, posle priprema u Antaliji dvojica Miloša neće na neko vreme sarađivati s Grantom. Drugi deo sezone trebalo bi da provedu u Teloptiku.- Nije to loša stvar za mene, jer mi je bitno da igram, ne da sedim na kupi. To ću više moći da radim u dresu „optičara“, nego Partizana. Pored toga, Prva liga je kvalitetena i takmičići se u njoj mogu još da naučim – smatra Ostojić.- Za sada o tome još ništa ne znam, ali ako se desi, spreman sam da se vratim u Teloptik. Kao i ranije, trudeću se da dam maksimum kako bih pomogao ekipi, s ciljem da već na leto ponovo obučem crno-beli dres – zaključuje vezista Jojić.

Izvor: Novosti.