samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Radović: Zaboravljamo na drugarstvo By: [Glasnik] Date: Februar 05, 2012, 09:10:03

Radović: Zaboravljamo na drugarstvo

STREPELI smo od najboljeg igrača EP Mlađana Janovića, a umalo nas nije ražalostio Aleksandar Radović. Partizanova vedeta je prošle nedelje u finalu u Ajndhovenu sa tri gola u poslednjoj četvrtini održavao u životu vaterpoliste Crne Gore, ali je na kraju morao da čestita titulu svojim prijateljima iz Srbije (8:9).- Teško je igrati utakmice na kojima se za pobedu boriš protiv svojih – ističe Radović (25). – Mi smo odlični drugovi, sa većinom sam trenirao ili vežbam svakodnevno. Sjajni su igrači, ljudi, ali u bazenu i oni, i ja, zaboravljamo na prijateljstvo.Rođeni Novljanin, dete Jadrana, priznaje da je zadovoljan svojom igrom na šampionatu, ali i da nije presrećan zbog srebra:VAŠAŠ MORA PASTI ZBOG vremenskih neprilika Radović se sa dva dana kašnjena priključio saigračima u Partizanu Rajfajzen. A evropski prvak već u sredu na Banjici protiv Vašaša bije odlučujuću utakmicu za opstanak u Ligi šampiona. – Klupska sezona je specifična, jer je prekinuta zbog EP. A i mi smo dosta izmenili tim. Očekuje nas teška utakmica sa Vašašom, protiv koga smo odlično igrali u Budimpešti. Pokušaćemo za ovo kratko vreme da se što bolje pripremimo i učinićemo sve da pobedimo Mađare – naglašava Radović.- Tu moju partiji ne bih previše isticao. Nismo osvojili zlato, ali ako se vratim unazad shvatam da i te kako moramo da budemo zadovoljni medaljom, jer smo prekinuli troipogodišnji post. Uostalom Srbija je bila bolja.Mladi as smatra da mu u finalu nije previše pomoglo što već dve godine u Partizanu trenira sa prvim golmanom naše selekcije Slobodanom Soro:- On mnogo bolje poznaje mene nego ja njega. Meni je Soro jedan od najnezgodnijih golmana na svetu. Čini mi se da njemu leži moj način šutiranja. U finalu sam možda imao malo više slobode i tako se istakao golovima.Sa konstatacijom naših asova da su najteže utakmice sa Crnom Gorom slaže se i Radović:- I nama je Srbija najnezgodniji protivnik. Godinama smo rasli u zajedničkoj reprezentaciji, odlično se poznajemo, a i shvatanje igre nam je identično.Mnogi u Crnoj Gori ne kriju da žele, kao i Srbi, zlatnu olimpijsku medalju. Radović je, ipak, malo umereniji:- Prvo da se mi na kvalifikacijama u Edmontonu izborimo za London. Iskustvo govori i da Crna Gora ne osvaja medalje u kontinuitetu. Ali, tačno je i da imamo kvalitet, da bi nekim malo starijim saigračima olimpijsko zlato bilo kruna karijere. Znam samo da neće biti nimalo lako i da je svaka medalja podvig.

Izvor: Novosti.