samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Šešum: Medalja mi dođe kao melem By: [Glasnik] Date: Februar 04, 2012, 15:10:17

Šešum: Medalja mi dođe kao melem

ŠAJKAČA na glavi, medalja oko vrata, a na oku – zavoj. Nije teško pogoditi „zagonetnu ličnost“. Žarko Šešum izašao je na pobedničko postolje punog srca zbog osvojenog srebra, ali duša ga je boluckala tokom opštenarodnog veselja u „Areni“. I vrapci na grani proklinju tog navijača koji je dva dana ranije gađao Golužu i Balića, a pogodio je našeg levog beka pravo u oko.- Ni sam ne znam da li je u pitanju bio novčić ili upaljač. Ne sećam se nemile scene uopšte, drugi su mi pričali da je nešto zvecnulo na terenu, a da sam se ja držao za oko. Katastrofa. Sa sportskim povredama smo svi naučili da se nosimo, ali i dalje ne mogu da verujem da sam zbog gluposti propustio meč života – pričao je Šešum za „Novosti“ iz Nemačke, dok se spremao da ide na terapiju.TERAPIJA SA povredom ramena stigao je Žarko Šešum na pripreme reprezentacije, a u klub se vratio sa zavojem na oku. U Nemačkoj je nastavio sa terapijama. – Imam vrhunsku negu u klubu, kao i na VMA, gde su me lečili najbolji stručnjaci. I dalje ne znam da li će povreda ostaviti neke posledice, tek kada se krv skroz povuče, znaćemo više.Popularni Šele je nekoliko dana proveo na Vojno-medicinskoj akademiji, ali finale protiv Danske nije mogao da gleda iz bolničkog kreveta.- Veliko hvala lekarima koji su me pitali šta bih ja voleo. Nije praksa da se pacijenti puštaju tokom lečenja, ali morao sam da odem u „Arenu“ na nekoliko sati. Razumeli su i izašli su mi u susret. Kad već nisam učestvovao u finalu, morao sam barem da primim medalju.Odmah je Šešum prineo odličje oku, kao da je pokušavao da stavi melem na ranu.- Sa pomešanim osećanjima sam izašao na postolje. Bio sam i tužan i zadovoljan. Najgore mi je bilo dok sam gledao kako gubimo, iako sam bio u društvu na visokoj nozi – uz osmeh se priseća Žarko scena iz svečane lože, u kojoj je sedeo pored predsednika Srbije Borisa Tadića. – Ne znam da li bi nešto bilo drugačije da sam igrao, nezahvalno je o tome govoriti. Ali činjenica je da nam je nedostajao još neki svež igrač.Teško da će srpski rukometaši ponovo imati šansu da igraju za zlato pred domaćim navijačima.- Valjda ćemo biti u prilici da se opet popnemo na balkon. Nisam bio na dočeku, ali čuo sam da su mi skandirali ime. Trudićemo se svim silama da opet osvojimo medalju. Moram i ja da doživim taj osećaj kada te pozdravlja 20.000 ljudi ispred Skupštine grada – zaključio je Žarko Šešum.BELjANSKI PUT najjače lige na svetu mogao bi da krene i Bojan Beljanski. Nemački Gepingen, za koji nastupa i Momir Rnić, veoma je zainteresovan za srpskog pivotmena. Jedan od naših najtraženijih rukometaša ima ugovor sa švajcarskim Krijensom do 2013. godine…

Izvor: Novosti.