samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Pešić hoće pobedu u Kragujevcu By: [Glasnik] Date: Februar 03, 2012, 19:10:13

Pešić hoće pobedu u Kragujevcu

Košarkaši Crvene zvezde u subotu u 17 časova gostuju u Kragujevcu, a trener Svetislav Pešić se nada da njegov tim može da se revanšira Radničkom za poraz iz prvog dela sezone.Crveno-beli su veoma ozbiljno pristupili meču u „Jezeru“ o čemu svedoči podatak da Zvezdina ekspedicija u srce Šumadije putuje u petak uveče:- Odlučili smo da putujemo u petak, da spavamo u Kragujevcu kako ne bismo ništa rizikovali zbog ogromnih snežnih padavima. Želja nam je da ekipa potpuno spremna dočeka veoma važan duel sa Radničkim – počeo je priču trener Crvene zvezde Svetislav Pešić.Radnički je u minuloj utakmici poražen od Širokog, pa iz tog razloga Pešić dodatno poziva na oprez:- Dve iste utakmice ne postoje, tako da se u utakmici u subotu ne treba obazirati na to što je Radnički poražen. Formu i kvalitet Radničkog nikako ne treba posmatrati kroz taj jedan poraz. Liga je dugačka, pa su takvi kiksevi mogući. Radnički je izgubio od Širokog, ali je pobedio Partizan i Cibonu i to na strani. Zato smo svesni kvaliteta Kragujevčana, a oni su posebno opasni na svom terenu. Takođe, ne treba zaboraviti da ime Crvene zvezde kod svih rivala stvara veći naboj, intersovanje publike je mnogo veće kao i motivacija protivničkih igrača i sa time moramo da se nosimo – naglasio je Pešić.Strateg crveno-belih pred put u Kragujevac jasno je istakao cilj:- I mi imamo veliki motiv da zabeležimo pobedu. Želja nam da još više poboljšamo našu igru i da popravimo naš bilans na strani – zaključio je Pešić.Meču u Kragujevcu posebno se raduje Batočinac iz redova crveno-belih Andreja Milutinović, koji će tako imati priliku da se pokaže pred svojim zemljacima.- Uvek mi je drago da igram tamo. To je kao povratak svojoj kući s obzirom da sam pet godina trenirao u Kragujevcu. Uvek želim da se pred uslovno rečeno svojom publikom pokažem u dobrom svetlu i zato se nadam da ćemo pružiti dobru igru – kaže Milutinović.

Izvor: Novosti.