samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Sovrović: Mi smo pet godina ispred vremena By: [Glasnik] Date: Februar 01, 2012, 15:10:17

Sovrović: Mi smo pet godina ispred vremena

Uspeh vaterpolista je i njegovo lično najviše dostignuće. Pre sedam godina se prihvatio posla da im omogućio sve da bi stigli do visina koje drugi mogu samo da sanjaju. Igrači ga, većinom, oslovljavaju nadimkom – Veka. Velibor Sovrović (59), predsednik Vaterpolo saveza Srbije je najnovije zlato proslavio sa igračima, u ajndhovenskom bazenu.- Posle svega, osećam veliko zadovoljstvo. Ovakva situacija, kada osvajamo medalje, ostavlja nas u trci za deo budžetskog kolača, zadržavamo postojeće i privlačimo nove sponzore. S te strane, evropsko zlato ima ogroman značaj – priča za „Sport“ Velibor Sovrović.Neposredno pred polazak u Holandiju, prvi čovek srpskog vaterpola je ekipu rasteretio bilo kakve obaveze, rekavši da od igrača očekuje samo da pruže sve što mogu i – ništa više.- Upravo tako sam i mislio. Nisam želeo, niti iko to može da uradi, da tim ljudima stavimo omču oko vrata. Oni su se ponašali upravo u skladu sa tim. Naravno, svi smo svesni kvaliteta koji ovaj tim ima. Igrali smo najbolji vaterpolo u Ajndhovenu i zasluženo slavili!Selektor Dejan Udovičić je, analizirajući veliki uspeh, kao jedan od bitnih momenata istakao činjenicu da je naša ekipa bila sama u hotelu. To je zasluga srpskog vaterpolo menadžmenta.- Iskreno, iskoristio sam privatne veze sa vlasnikom poznatog proizvođača autobusa, holandske kompanije VLD. Za vrlo pristojnu cenu imali smo najbolje moguće uslove. Čak je i autobus koji je stavljen na rasopolaganje ekipi bio vrhunski.Predsednik VSS ne krije ponos zbog svega učinjenog na početku olimpijske godine.- Prilikom dočeka u Skupštini grada, Aleksandar Šapić mi je rekao da će nivo vaterpola na kojem smo mi sada, naši rivali da dostignu za pet godina! Mislim da smo zaista na dobroj poziciji kada je budućnost u pitanju.A, još bolja budućnost može da se trasira – zlatnom olimpijskom medaljom. Za nju će se srpski „delfini“ boriti u Londonu kroz šest meseci, kao prva ekipa (za sada, nažalost, i jedina) koja se kvalifikovala za Igre.- Hoćemo olimpijsku medalju, pa makar i zlatnu! Bila bi to kruna svih uspeha srpskog vaterpola, imamo priliku da donesemo prvo zlato za Srbiju u ekipnim sportovima. Želja kod svih nas je ogromna i nju najbolje opisuje detalj sa početka priprema reprezentacije kada je selektor Udovičić svim igračima podelio fotografije zlatne olimpijske medalje. Jednostavno, da znaju šta im je cilj – podseća Velibor Sovrović, iza čijeg rada u vaterpolo organizaciji konstantno stoji – uspeh.AUTOBUSI DEO ŽIVOTAVaterpolisti svedoče da su bili oduševljeni posetom holandskom proizvođaču autobusa VLD. Sovrović im je tom prilikom održao predavanje, koje je mnoge zateklo.Predsednik VSS je, za one koji ne znaju, više od decenije veoma uspešan generalni direktor Kompanije „Lasta“, srpskog giganta u autobuskom saobraćaju.- Autobusi su već 11 godina svakodnevna stvar u mom životu. Poželeo sam da igračima i članovima stručnog štaba naše reprezentacije na neki način približim tehnologiju. Potrudio sam se da sve prezentujem na način koji bi ih zainteresovao i drago mi je da su to tako i prihvatili – kaže saobraćajni inženjer Sovrović.

Izvor: Novosti.