samo-opusteno Hrana i Piće
Pages: 1
Smrtonosno je jesti samo ribu By: Ventus Date: Januar 30, 2012, 01:36:44
Smrtonosno je jesti samo ribu

Riba poseduje sve bitne amino kiseline koje su ljudima potrebne da bi preživeli. Ipak, ako u svojoj ishrani konzumiramo samo ribu to bi moglo imati fatalan ishod.

To je zbog toga što ribe ne poseduju vitamin C koji je najvažniji vitamin ljudima. Čak i danas koristimo par kapljica limuna kada jedemo ribu. Samo riba koja konzumira planktone koji sadrže vitamine C, jedini način da iz ribe dobijete vitamin C je pravilnim izdvajanjem sirovog sadržaja ribljih iznutrica.

Izvor:
[hide]
Kod: [Izaberi]
http://www.interesuje.me[/hide]
Odg: Smrtonosno je jesti samo ribu By: webica Date: Septembar 01, 2012, 23:46:48
Mislim da je smrtonosno i kada se jede samo kruh  :ok
Odg: Smrtonosno je jesti samo ribu By: montyy Date: Septembar 29, 2012, 17:21:11
Riba je dobra kad tele upane u vodu
Odg: Smrtonosno je jesti samo ribu By: linda5551 Date: Oktobar 21, 2012, 20:35:39
Treba jesti raznovrsno u svakom slucaju, ali skoro sam gledala neku emisiju na tv kako je covjek 73 dana bio na okeanu i hranio se od ribe. Kada mu je ponestalo vitamina i minerala jeo je riblje oci i iznutricu i prezivio :D
Odg: Smrtonosno je jesti samo ribu By: lesgones123 Date: Februar 11, 2013, 02:05:47
Smrtonosno je jesti samo ribu

Riba poseduje sve bitne amino kiseline koje su ljudima potrebne da bi preživeli. Ipak, ako u svojoj ishrani konzumiramo samo ribu to bi moglo imati fatalan ishod.

To je zbog toga što ribe ne poseduju vitamin C koji je najvažniji vitamin ljudima. Čak i danas koristimo par kapljica limuna kada jedemo ribu. Samo riba koja konzumira planktone koji sadrže vitamine C, jedini način da iz ribe dobijete vitamin C je pravilnim izdvajanjem sirovog sadržaja ribljih iznutrica.

Izvor:  znaci pola japana bi poumiralo do sad...

Odg: Smrtonosno je jesti samo ribu By: pcelica.m Date: Jun 17, 2013, 23:14:31
što se mene tiče, ne moram nikad ni da je jedem  cheesy
Odg: Smrtonosno je jesti samo ribu By: Hesse Date: Jul 14, 2013, 16:14:28
Vremenom svaka hrana pojedinacno postane smrtonosna ako se jede svaki dan.Hrana mora biti raznovrsna...