samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Grant: Došao sam zbog Lige šampiona! By: [Glasnik] Date: Januar 18, 2012, 06:21:41

Grant: Došao sam zbog Lige šampiona!

NOVI trener Partizana predstavio se u utorak predstavnicima srpskih medija baš onakvim kakvim su ga predstavili njegovi saradnici iz Vest Hema i Portsmuta Željko Petrović i Duško Tošić.Na terenu strogog pogleda sa jakim “zidom” oko sebe, van njega neposredan i maksimalno pristupačan. Izraelac priznaje da cela priča o angažmanu u Humskoj nije bila baš jednostavna. – Prvi kontakt smo ostvarili pre desetak dana. Ne sećam se tačno, ali nije bilo davno. Želeo sam da prvo proverim kakva je situacija. Partizan je veliko ime, a ja nisam mlad i u fudbalu ništa ne može da me iznenadi. Poziv mi je zvučao zanimljivo zbog mogućnosti da igramo u Ligi šampiona. Imao sam ponudu i iz Belgije, ali je taj klub daleko od izlaska u Evropu.SPEC. AVRAM Grant voli košarku i rukomet. U utorak uveče će biti na utakmici Srbija – Danska, a sa Filom Džeksonom je dugo prijatelj i kako kaže bio je “na 80 odsto NBA finala”. Upoznavanje sa timom mu tek predstoji, snimci utakmica na kojima je video momke u crno-belim dresovima predstavljaju samo uvod u ono što ga očekuje. – Upravo ih gledam. Do sada sam video nekoliko, uglavnom evropskih. Prethodno nisam bio koncentrisan na Partizan, jer nisam znao da će doći ponuda. Gledao sam meč protiv Genka u kome je Partizan bio bolji, ali nije imao sreće. U Evropi ne presuđuje samo kvalitet, jer se ne igra u ligaškom sistemu već jedna plus jedna utakmica. Namerno ne kažem da se igraju dve, jer se u velikoj meri razlikuju. Naročito u drugoj, značajnu ulogu igra psihologija. Mentalna priprema je izuzetno važna u fudbalu.Grant kaže da ima u planu pojačanje stručnog štaba. – Uvek sve može da se unapredi. Zadovoljan sam postojećim kadrom, ali ću dovesti još dvojicu asistenata, jednog za rad na terenu, a drugog van njega.Pojačanje igračkog kadra za Izraelca nije prioritet. – Ekipa je dovoljno dobra za prvenstvo, a takođe predstavlja i dobru bazu za Evropu. Mogao bih da dovedem vrhunske igrače, ali oni mnogo koštaju. Partizan ima dobru kombinaciju mladih i iskusnih igrača. Ali, koliko god da sam imao uspeha u karijeri uvek sam želeo više. Tako će biti i ovde.

Izvor: Novosti.