samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Vuković: U London ili na streljanje! By: [Glasnik] Date: Januar 02, 2012, 23:10:50

Vuković: U London ili na streljanje!

NEMA tog rukometnog reprezentativca kome u novogodišnjoj noći nisu poželeli medalju. Praznici se za Ilića, Vujina, Šešuma i drugove ne završavaju 14. januara. Tek dan kasnije počinje prava žurka, koja će, nadaju se svi, trajati do kraja meseca, kada kreće raspodela zlatnih, srebrnih i bronzanih paketića na EP u Srbiji.Četa od 20 igrača već u popodnevnim časovima prvog dana 2012. godine okupila se u Staroj Pazovi, gde će trenirati do drugog kontrolnog meča, 8. januara protiv Makedonije u Smederevu. Konačno su „orlovi“ kompletni, mada povrede Manojlovića i Stankovića i dalje remete planove selektora Veselina Vukovića. Umesto crvenog konca oko ruke protiv uroka, šef stručnog štaba naše selekcije pojavio se na prvom okupljanju s bedžom sa „smajlijem“ na šalu.BEZ BOJINOVIĆA NAJHRABRIJA odluka Vukovića je izostanak dugogodišnjeg kapitena Mladena Bojinovića, čije su mesto na užem spisku zauzeli Manojlović, Nenadić, Čutura, pa čak i mladi srednji bek Metaloplastike Luka Mitrović. – Želimo bržeg igrača na toj poziciji, s kojim bi igra dveju prvih opcija u napadu, Vujina i Ilića, bila mnogo tečnija. Zato Mladena nema u ovom trenutku. Čutura rešava i situacije „jedan na jedan“, samo mora još da se upozna sa saigračima. Šešum i on su, recimo, tek jutro pre meča s Rumunima odradili prvi zajednički trening – istakao je Vuković.- Želim da se malo više smejemo ove godine. Neophodan nam je optimizam, zato poraz od Rumunije u Novom Sadu moram da gledam i s vedrije strane. Iako ne deluje tako, bilo je dosta pozitivnih stvari. Imali smo zavidan broj kontranapada i lopta je često išla na krila. Izgubili smo samo zbog očajnog šuta, pogotovo u samoj završnici, što možemo povezati s fizičkom pripremom. Kada odradimo još dve nedelje treninga, sve će doći na svoje – naoružan je Vuković samopouzdanjem.To se ne može reći i za igrače, kojima često nedostaje odlučnosti kada se lomi rezultat. Lopta je išla kao vruć krompir u presudnim momentima protiv Rumuna.- Ubediću momke da oni to mogu. Dosta smo napredovali po tom pitanju u odnosu na SP u Švedskoj. Konačno mi se dešava da mi priđe Vujin i kaže: „Ja ću ovo da rešim“. Ima i mnogo više dobrovoljaca za izvođenje sedmeraca. Smeta mi što se priča da ne radimo dobro, kad smo na dobrom smo putu.Medalja je svetlo na kraju tunela. Novi debakl gurnuo bi srpski rukomet s ivice litice na kojoj sada jedva održava ravnotežu.- Ne smem ni da pomislim šta bi se dogodilo da prođemo kao košarkaši 2005. Mene bi verovatno streljali. Smatram da je plasman u kvalifikacije za OI veliki uspeh. Tada bismo imali više zajedničkih okupljanja i jakih utakmica posle kojih bi svako tačno znao šta igra u odbrani, šta u napadu.ILIĆ: IDEMO NA MEDALjU KONAČNO se „orlovima“ pridružio Momir Ilić. Za razliku od saigrača koji stidljivo najavljuju samo veliku borbu na EP, bek Kila je bio mnogo rečitiji. – Idemo na medalju. To nije moja novogodišnja želja, već nešto ka čemu težim otkad sam obukao dres reprezentacije, a pogotovo od trenutka kada sam saznao da smo domaćini EP – poručio je Ilić i javnosti i saigračima.Mešao je Vuković karte u prethodnim EHF nedeljama i na pripremnim turnirima, ali dobitni špil se još ne nazire. Sačuvana je okosnica tima iz Švedske, a jedina osveženja ispada da su Dalibor Čutura (36) i Nikola Manojlović, koji je pod velikim znakom pitanja zbog povrede.- Iz više razloga govorim da nam od Nikolinog nastupa zavisi plasman, iako je reč o igraču koji nam se nedavno pridružio. Jednostavno, ne smemo da dozvolimo luksuz da pravimo nekoliko izmena u transformaciji iz odbrane u napad, a on može podjednako dobro da odigra na obe strane. Naročito je ključan u defanzivi. Nemamo još mnogo tako kompletnih rukometaša – poručio je Vuković.DVADESET “ORLOVA“ZAKLjUČNO s utakmicom protiv Makedonaca, Vuković do 8. januara računa na 20 igrača. Golmani: Dragan Stanić, Strahinja Milić, Dragan Marjanac. Desna krila: Rajko Prodanović, Miloš Kostadinović. Leva krila: Ivan Nikčević, Dobrivoje Marković. Srednji bekovi: Dalibor Čutura, Nikola Manojlović, Petar Nenadić, Luka Mitrović. Desni bekovi: Marko Vujin, Ivan Stanković. Levi bekovi: Žarko Šešum, Momir Ilić, Momir Rnić, Nenad Vučković. Pivotmeni: Rastko Stojković, Alem Toskić, Bojan Beljanski.

Izvor: Novosti.