samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Stojanović: Zvezdu mnogi ne smatraju ozbiljno By: [Glasnik] Date: Decembar 19, 2011, 15:10:20

Stojanović: Zvezdu mnogi ne smatraju ozbiljno

Imao je priliku da bude u štabu predsednika Dragana Stojkovića kao sportski direktor Crvene zvezde, a od odlaska sa Marakane legendarni golmansa strane prati događaje u svom klubu i dobro je upoznat sa brojnim problemima koji su kumovali raspisivanju izbora.- Kada ne ide nešto mora pod hitno da se menja. Svi krediti su odavno prokockani, a sve se radilo da se tim stvori za jednu noć. Znam da nije lako sve skockati i da je pogotovo važan izbor. Ovde se pokazalo da ima mnogo promašaja, da su potezi vučeni bez plana, a dokaz su loši rezultati prethodne tri sezone. Nema trofeja, što sve nas istinski boli, koji smo pronosili slavu Zvezde – kaže za „Sport“otvoreno Stojanović.Vreme prolazi, a pomak nije ostvaren?- Jedna šansa, druga šansa… Treće nema, pa ja sam smenjen posle dve duple krune i dva učešća u Ligi Evrope i pobede nad Partizanom od 4:1, koja je i poslednja u šampionatu! Nismo bili prvi i pakuj kofere posle samo jedne utakmice u prolećnom delu sezone.Ostavka Adžića nije suštinski rešila nagomilane probleme?- Tako može uvek da se nađe dežurni krivac. Svi koji su kreirali ovakav put moraju da se pomire sa porazom. Nije lako i ne treba čovek da se preda, ali kada nema rešenja kao što je ovde očigledno, onda nema poverenja u bolje dane. Od Zvezde se uvek očekuje najbolje u svakom pogledu.Stojanović staje u odbranu saigrača i prijatelja Roberta Prosinečkog.- Njegov entuzijazam i privrženost klubu nemaju cenu i Robi je svestran u svom poslu, ali nije mu omogućeno zbog problema sa finansijama da dovede igrače koji se uklapaju u njegov sistem. Pokušao je nešto da napravi i napredak je bio evidentan prošlog proleća, a kada nemaš kvalitet onda dobro igranje na duže staze nije moguće. Prosinečki zaslužuje još kredita, da pokuša da pogura tim.Greške u rukovođenju traju već duži vremenski period?- Piksi je otišao kao šampion, na vrhu, a ostali iz godine u godinu samo spuštaju rejting. Sada Zvezdu niko ne shvata ozbiljno na mnogim poljima što evidentno predstavlja veliki problem. Potrebne su promene i pravi ljudi na pravom mestu. Bez takvih nema uspeha.U ovakvoj situaciji nije ni malo lako naći pravo rešenje?- Treba napraviti pakt sa sponzorima, uz ljude od poverenja, koji hoće da sve uloženo vrate i zarade planski na duže staze. Treba sačekati sve ponuđene opcije i onda se odlučiti za najbolji program. Pre svega realan i važan za prosperitet kluba sa dugom tradicijom i velikom armijom pristalica koja dolazi na tribine – zaključio je Stojanović.NEDOSTACIVelike obaveze u velikom klubu su za ovu generaciju izgleda problem, pošto kada je mnogo važno ne mogu da dođu do cilja.- Nisu izabrani pravi, sa karakterom, a pre svega mislim da im fali vođa na terenu, koji može da pokrene ekipu da se i kada ne ide, bore za boje svog kluba. Zvezda mora da bude ispred svake lične promocije na putu za inostranstvo – izričit je Stojanović.

Izvor: Novosti.