samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Stanojević: Makabi me nije zvao! By: [Glasnik] Date: Decembar 18, 2011, 23:12:08

Stanojević: Makabi me nije zvao!

TRENER Partizana Aleksandar Stanojević se odmara i ne razmišlja o odlasku iz Humske u ovom trenutku. Prijatno ga je iznenadila vest da ga izraelski šampion, Makabi iz Haife, ima na spisku potencijalnih želja. Istovremeno, odlučno tvrdi da nije imao bilo kakvih konatakata sa zvaničnicima ovog kluba.- Niko me iz Izraela nije zvao, to je jedina istina – tvrdi Stanojević. – Meni laska i sama činjenica da tako dobar klub, kao što je Makabi Haifa, uopšte zna da postojim kao trener. To je samo po sebi velika čast…Ne želi Stanojević da predviđa ni da li će se u budućnosti možda „dogoditi“ i ponuda Makabija, tvrdeći da je otišao na odmor kao trener crno-belih i da namerava da se javi na posao u januaru.- Ne razmišljam o odlasku iz Partizana, svi moji planovi su trenutno vezani za klub. U našem poslu se nikad ne zna i ništa ne može da se planira na duge staze. Sve može da se promeni preko noći.Stanojević je letos odbio bogate ponude sa Dalekog istoka i potpisao novi ugovor sa Partizanom.- Ne krijem, stizale su ponude. I bile su finansijski unosne. Međutim, ja sam mlad trener, imam svoje ambicije i novac mi nije najvažniji. Siguran sam da će ova moja izjava za srpske uslove delovati apsurdno, možda prepotentno, ali sam potpuno iskren. Ne trčim za novcem. Meni je važno da posle Partizana napravim iskorak u karijeri. Da odem u klub gde ću moći da unapredim sebe, da ostvarim zapaženije rezultate nego ovde.Mada u prvi mah nije želeo da „širi priču“, trener crno-belih je, ipak, otkrio i ambicije van teritorije Srbije.- Cilj je da odem negde u zapadnu Evropu! Pošto je to teško ostvarivo iz Srbije, verujem da bi idealan „most“ za tako nešto bio angažman u Rusiji. Njihova liga je jaka, imaju dobre budžete i uz dobar rad, čak i u manjem klubu, možete uspehom da skrenete pažnju na sebe, a zatim dobijete šansu i negde na Zapadu. To su moji dugoročniji planovi za budućnost, koji mogu da se dogode za godinu-dve ili pet, a sadašnjost je da sam usred posla u Partizanu. Za proleće planiramo nastavak afirmisanja mladih igrača i stvaranje tima koji će nešto značiti u Evropi – najavljuje trener crno-belih.DOLAZAK RIVALDA NIJE REALANNAVIJAČI Partizana bi voleli da vide Rivalda u Humskoj…- Jedno su želje navijača, drugo planovi i mogućnosti kluba. Nije realno da Rivaldo dođe, njegova primanja su tokom karijere bila milionska, pa samim tim nisu u našoj mogućnosti – ističe Stanojević. – Eventualnim dolaskom takvog asa morali bismo da menjamo našu koncepciju i politiku. Pošto to nećemo da radimo, Rivaldo nam nije potreban.EVROPA CRNA TAČKA U 2011. GODINIEVROPA je bila jedina crna tačka za Partizan i Aleksandra Stanojevića ove jeseni. Crno-bele je u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona zaustavio belgijski Genk, a zatim je usledio jedan od najvećih šamara u istoriji kluba i eliminacija od amaterskog Šamroka na putu ka Ligi Evrope.Kod kuće je sve bilo idilično: serija od 16 uzastopnih pobeda, plus deset u odnosu na Crvenu zvezdu, nova derbi pobeda..

Izvor: Novosti.