samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Savanović: Pogurali smo Partizan By: [Glasnik] Date: Decembar 09, 2011, 15:11:08

Savanović: Pogurali smo Partizan

SRPSKI reprezentativac Duško Savanović je u sredu uveče protiv Armanija završio posao sebi, ali i – pogurao Partizan. Anadolu Efes je pobedom overio TOP 16 Evrolige, a ujedno je vratio tim iz Milana korak unazad…- Hvala Bogu, a i Alahu, obezbedili smo plasman u narednu rundu Evrolige – počinje u svom stilu Duško Savanović u telefonskom razgovoru za „Sport“. – Sada smo korak bliži cilju kome stremimo: plasmanu na Fajnal for Evrolige koji se igra u Istanbulu.Da li ste igrali i za Partizan? Šta kaže vaš saigrač Saša Vujačić, koji je nedavno u intervjuu „Sportu“ izjavio da je kao klinac navijao za Partizan?GLASAJTE ZA MENE Duško Savanović se našao i među deset kandidata za igrača godine u izboru FIBA Evropa. – Šta reći, osim da je velika čast naći se u takvom elitnom društvu, sa zvezdama poput Novickog, Parkera, Gasola… Šta da kažem, osim, ljudi glasajte za mene! – našalio se reprezentativac Srbije.- Ha, ha… Igrali smo za sebe, morali smo da dobijemo… Mislim, nije nam to bio presudan meč, ali smo trijumfom hteli već da završimo posao oko TOP 16. Eto, da je Partizan zbog naše pobede ispao, onda bi me verovatno pitali da li smo igrali protiv crno-belih. Iskreno, nismo razmišljali o Partizanu, ali mi je drago što smo mu pomogli.U dva ovosezonska meča Evrolige protiv Partizana niste bili tako pažljivi, jer ste dva puta pobedili šampiona Srbije…- Partizan je odlična ekipa, koja zaslužuje mesto među 16 najboljih u Evropi! Istina je da će igrati bez odličnog Nikole Pekovića, koji se vratio u NBA ligu, što jeste opterećenje za crno-bele, ali svake godine su sve bolji i više nije iznenađenje kada ruše najjače evropske ekipe. Velika imena u timu ne znače ništa, već jak kolektiv i sistem, što crno-beli godinama dokazuju.I Efes je izgubio završetkom lok auta – ostao je bez Ersana Iljasove. Saša Vujačić ostaje u klubu do kraja sezone.- Iljasova je ostao poslednji NBA igrač u Evropi, šmugnuo je tek u četrvrtak za Ameriku. Sigurno će nam mnogo nedostajati, naročito meni. Gonlum je povređen i pauziraće još dva meseca, pa sam ostao sam na poziciji četiri. Sad ću morati da igram po 35 minuta, dok se ne raspadnem… Biće teško naći zamenu za Iljasovu, jer smo već puni stranaca, a ne možeš da nađeš dobro krilnog centra Turčina – objašnjava Duško Savanović.

Izvor: Novosti.