samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Večita borba Lazevskog By: [Glasnik] Date: Decembar 09, 2011, 15:10:19

Večita borba Lazevskog

TAKTIČKI najmoćniji fudbaler Partizana nije standardan. I to ne od juče, nego od kako je u prvom timu srpskog šampiona. Aleksandar Lazevski (23) osuđen je na veliku i večitu borbu za svaki minut od 2007. godine. Konkurenti su mu bili Marko Lomić, Ivan Obradović, Džozef Kizito i sada – Vladimir Volkov. Jedino prethodne sezone nije brinuo za poziciju, jer Kizito nije mogao ozbiljnije da da mu zapreti…- Tako se namestilo. Uvek sam imao žestoku konkurenciju, što za igrača i jeste, i nije dobro, a Partizan je u svakom slučaju uvek na dobitku – ističe u razgovoru za “Sport” Aleksandar Lazevski.Sada se makedonski reprezentativac smenjuje na levom beku sa Volkovim, koji je sjajno iskoristio šansu na startu sezone, dok se Lazevski oporavljao od povrede.

POBEDA ZA KRAJ Šampion sutra završava jesenji deo sezone gostovanjem Metalcu u Lučanima. Crno-beli žele da upišu i 16. trijumf u nizu na dva domaća fronta. – Nadamo se pobedi i na kraju, jer bismo u tom slučaju imali minimum sedam bodova prednosti u pauzi. Bilo bi šteta da na poslednjoj jesenjoj stepenici prekinemo sjajnu seriju – kaže Lazevski.- Propustio sam kompletne pripreme i start sezone, ali sam ipak uspeo da odigram osam-devet utakmica. Zadovoljan sam i svojim igrama i rezultatima Partizana, jer smo posle šoka u susretu sa Šamrokom uspeli da se oporavimo i napravimo sjajan niz trijumfa, koji nam je obezbedio jesenju titulu uz lepu bodovnu prednost, kao i polufinale Kupa – zadovoljan je Lazevski.Bitka za mesto sa Volkovim uvek je zanimljiva. Trener Aleksandar Stanojević koristi obojicu, u zavisnosti da li mu je potrebniji bolji defanzivac (Lazevski) ili ofanzivac (Volkov). Neki kažu da bi igrač koji bi imao spoj ove dvojice, igrao sigurno u nekom od najvećih klubova Evrope, dok šef stručnog štaba crno-belih poručuje „da mu je Lazevski taktički besprekoran, najbolji u šampionskim redovima“.- Imam sjajan odnos sa Volkovim, koji je super i kao čovek, i kao igrač – ističe Lazevski. – A pohvale trenera Stanojevića uvek mi prijaju. Mnogo mi je bilo važno što sam dobro odigrao derbi sa Crvenom zvezdom i što smo nastavili da dobijamo bitke sa najvećim rivalom.Pominje se često mogućnost da makedonski reprezentativac napusti crno-bele, tako je i pred zimski prelazni rok.- Lepo mi je u Partizanu, a jednog dana ću sigurno da nastavim karijeru u inostranstvu. Ne znam kada, jer imam ugovor do leta 2013. godine. A nije prvi put da se priča o odlasku. Selili su me u poslednja tri prelazna roka, ali ja još nosim dres Partizana – kaže Aleksandar Lazevski.ISPOŠTOVAN ZAHTEV IGRAČAFudbaleri Partizana tražili su od rukovodstva kluba da im se isplate premije za prošlosezonsku duplu krunu. Želja im je ispunjena, pa je deo uplaćen, što znači da će potpuno moći da se opuste za vreme pauze i predstojećih praznika.Ponovo je, inače, pre nekoliko dana krenula priča da je šampion dužan i igračima i zaposlenima u klubu, što je predsednik Dragan Đurić demantovao…

Izvor: Novosti.