samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Jovanović: Nastavljamo borbu, imamo još dve šanse By: [Glasnik] Date: Decembar 09, 2011, 02:10:06

Jovanović: Nastavljamo borbu, imamo još dve šanse

Trener košarkaša Partizana Vlada Jovanović nije mogao da bude zadovoljan posle poraza crno-belih od Šarlroa (84:79), kojim je klub iz Humske propustio prvu meč loptu za prolazak u Top 16 (Opširnije o meču pročitajte OVDE).  Iako su crno-beli bili blizu trijumfa, u odlučujućim trenucima rival je bio bolji i koncentrisaniji, pa su šampioni Srbije morali na kraju meča da pruže ruku košarkašima belgijskog tima.  – Imali smo pritisak, prvo iz razloga što smo ovom utakmicom mogli da rešimo jedan deo posla što se tiče prolaska dalje. Druga stvar je ta da smo mi u toku ovog dela sedmice morali da presložimo redove i ovo je prvi put da nastupamo u drugačijem sastavu, i jednostavno ekipa mora na to da navikne. Da teret koji je ranije bio na drugim igračima sada mora da bude podeljen na igrače koji su ovog trenutka u sastavu – istakao je Jovanović i dodao:  – Nastavljamo borbu, imamo još dve utakmice i svaka je nova šansa za ostvarenje cilja, a to je plasman među najboljih 16 timova u Evropi.  Delovali su crno-beli sigurno na početku meča, skoro cello prvo poluvreme kontrolisali su dešavanja na terenu, ali je pred kraj druge i početkom dreće deonice usledio pad u igri srpskog prvaka, što je iskusni belgijski tim znao da kazni i minus od 13 poena pretvori u plus devet.  – Mislim da smo solidno odigrali prvu i polovinu druge četvrtine, ali nam se onda opet desio pad krajem drugog i početkom trećeg perioda. Praktično, Belgijanci tu su negde prelomili utakmicu sa serijom koja je bila velika. Oni su u prelomnim trenucima odigrali jako dobro napade, mi smo se delimično lošije branili protiv ekipe koja stvarno ima jako dobar šut za tri poena. Pored toga, Šarlroa ima vrlo kvalitetnog igrača na poziciji jedan (Malet), koji je jako dobar pik-en-rol igrač i ume to znalački da iskoristi. Na kraju krajeva, mi smo kraj treće i četvrtu četvrtinu kontrolisali utakmicu, međutim, u presudnim trenucima nismo uspeli da poenima prelomimo meč na našu stranu i ova utakmica nam se izvukla iz ruku – rekao je strateg Partizana mt:s Vladimir Jovanović za klupski sajt.

Izvor: Novosti.