samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Brozovi ponovo na Dedinju By: [Glasnik] Date: Novembar 29, 2011, 23:00:19

Brozovi ponovo na Dedinju

KOMUNISTIČKA partija je 28. oktobra u kafani „Tito“, naravno na Dedinju, organizovala prijem povodom prve godišnjice obnove rada. Zvanice je na ulazu dočekivao predsednik „obnovljenih“ komunista Josip Broz unuk i imenjak maršala SFRJ, poznatiji kao Joška u beogradskim boemskim i ugostiteljskim krugovima, sa suprugom Dalidom. Pozivu na proslavu vaskrslih komunista nisu se odazvali predstavnici srpskih parlamentarnih stranaka, ali su došli ambasadori Rusije, Kube, prvi sekretar indijske ambasade, diplomate iz Alžira i Libije. Na prijem su stigli i predstavnici beogradskog javnog i boemskog života. Među njima glumac Goran Sultanović, majstor borilačkih veština Ljuba Vračarević, Branko Savković opevan u pesmi „Riblje Čorbe“ kao Žika Živac i naravno – Džej. – Sa zadovoljstvom proslavljamo godinu od uspešnog izlaska iz ilegale i upisa u registar političkih stranaka – rekao je Broz. – Imamo sve više članova i očekujemo da ćemo ući u sledeći saziv skupštine. Na izbore ćemo izaći samostalno, jer nemamo s kim da uđemo u koaliciju. Ljudi koji se predstavljaju kao levičari ili desničari nisu iskreni, a mi smo autentični komunisti kojima je cilj dobrobit svih radnih ljudi. KRŠTENI KOMUNISTI  – KOMUNISTA može biti svako bez obzira na religiozno opredeljenje, pa zar nije bilo tako i u vreme mog dede – kaže Titov unuk. – Ja sam se 2001. krstio u ruskoj crkvi na Tašmajdanu, ali pre svega iz praktičnih razloga, da bih mogao da kumujem deci svojih prijatelja. Član aktuelnog Centralnog komiteta Miodrag Krdžić, otkriva da komunisti nisu nestali zajedno sa SFRJ, već su se samo pritajili čekajući pravi trenutak da se vrate na scenu. – Svaki član naše partije je proveren, od komšiluka do radnog mesta – kaže Krdžić. – Tako smo stvorili novu srž, odvažne mlade ljude koji će se boriti da čovek živi od svog rada. Jedva sam čekao da predamo palicu mladim komunistima punim revolucionarnog naboja. Broz tvrdi da partija ima već 60.000 članova, a da polovinu čine mladi ljudi koji razočarani postojećim strankama i zaneseni pričama o zlatnom Titovom dobu jeftinih dugoročnih kredita, sigurnih radnih mesta i redovnih odlazaka na zimovanje i letovanje.

Izvor: Novosti