samo-opusteno Aktuelnosti
Pages: 1
Amsterdam: Uhapšen sam da ne učestvujem na aukciji za RK Beograd By: [Glasnik] Date: Novembar 08, 2011, 21:02:37

Amsterdam: Uhapšen sam da ne učestvujem na aukciji za RK Beograd

UHAPŠEN sam na svoj rođendan samo da bih u vreme aukcije za prodaju Robnih kuća “Beograd” bio u pritvoru i kako ne bih pomogao svom prijatelju iz inostranstva da kupi ovo preduzeće. Nisam ometao policiju, već su oni u mene uperili “heklere” i “kalašnjikove”. Nije tačno da sam vikao na njih. Ovo je u utorak pred većem Prvog osnovnog suda u Beogradu izjavio Sreten Jocić, zvani Joca Amsterdam, protiv koga se vodi postupak zbog sprečavanja službenog lica u vršenju dužnosti. Prema optužnici, Jocić se 26. oktobra 2006. godine u restoranu “MG” u kojem je slavio rođendan opirao hapšenju. Pripadnici Intervente policije u restoran su, kako se tvrdi došli po prijavi zbog remećenja javnog reda i mira. Jocić je na suđenju, koje je održano u sudnici Centralnog zatvora tvrdio da je policija to uradila u dogovoru sa vlasnikom “Verano motorsa” Radomirom Živanićem koji im je za tu uslugu, kako je naveo, šefu beogradske policije preko posrednika isplatio u kešu više desetina hiljada evra. Jocić je opisivao kako su ga hapsili, pokazivao kako je sve izgledalo, povremeno se smejući na sve to.RAZGOVOR TOKOM suđenja novinari su sedeli u sudnici jer se u delu namenjenom za publiku ništa nije čulo. Jocić je to iskoristio da upita za njihova imena i da čuje iz kojih su redakcija. – Moj prijatelj koji je išao na aukciju nadmetao se sa Bajom, dok nije dostigao cenu od 360 miliona evra – bio je izričit Jocić. – Na kraju je Baja Verano kupio “Robne kuće” za 365 miliona evra. Jocić je ispričao da je za nameštanje hapšenja saznao od prijatelja iz Crne Gore, izvesnog “Nana”. Navodno je taj prijatelj nekoliko dana kasnije sedeo u kafiću sa Boškom Radonjićem, izvesnim biznismenom Savom Todorovićem i načelnikom beogradske policije Stevanom Bjelićem. – Nano mi je ispričao da je bio u kafani “Tri topole” sa Boškom Radonjićem – kazao je Jocić. – Za sto ih je pozvao Sava Todorović, poznatiji kao Sava Krava, da prisustvuju dok daje Bjeliću novac. Predao mu je 30.000 evra, pa je Bjelić bio ljut što nema 50.000, za koliko su se dogovorili za moje hapšenje. Sava mu je odgovorio da je Živanić ljut jer sam pušten posle jednog dana, tako da sam mogao da odem na aukciju. Još je Sava dao Nanu i BoškuRadonjiću 20.000 da ih časti. Na pitanje sudije zašto bi neko častio sa tolikim parama, Jocić je u svom stilu rekao da je Radonjić “bio autoritet i da je poznavao Džona Gotija”. – Ipak sam došao na aukciju – ustvrdio je Jocić.   – Međutim, sedeo sam u holu “Hajata” jer na njoj nisam mogao lično da prisustvujem pošto je tada uveden zakon da ne mogu da učestvuju oni protiv kojih su povedeni krivični postupci. Moj prijatelj je učinio patiotsko delo za Srbiju jer je podigao cenu čak za 105 miliona evra, pa je Živanić kupio robne kuće za 360 miliona.

Izvor: Novosti